w

„Pójdziemy aż do Warszawy, jeśli…”. Rosyjska telewizja państwowa grozi atakiem na Polskę [VIDEO]

fot. (kadr Rossija1 / mil.ru / Maksym Kozlenko, CC BY-SA 4.0)

Czołowa propagandystka Putina, Olga Skabiejewa, na antenie rosyjskiej telewizji państwowej „Rossija1” zagroziła, że jeśli Amerykanie dostarczą Ukrainie broń o dużym zasięgu, rosyjskie wojsko „nie wyzwoli jedynie Donbasu”, ale następnie „pójdzie aż do Warszawy”.

Skabiejewa swoje bezpośrednie groźby wobec Polski wygłosiła podczas ostatniego wydania programu „60 minut” emitowanego w kontrolowanej przez Kreml telewizji państwowej Rossija1. Tematem rozmowy była „operacja specjalna”.

– „Początkowo chcieliśmy wyzwolić tylko Donbas” – powiedziała prowadząca program.

– „Ale jeśli Amerykanie, nie daj Boże, dostarczą Ukrainie rakiety o zasięgu 300 km, nie możemy na tym poprzestać. Pójdziemy aż do Warszawy” – groziła Skabiejewa.

Likwidacja „nazistowskich przywódców”

Zaproszeni przez Skabiajewą goście komentowali wypowiedź rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który stwierdził, że „operacja specjalna” wymierzona jest jedynie przeciwko władzom Ukrainy.

– „Powinniśmy przemyśleć likwidację nazistowskich przywódców tego kraju, nie tylko Zełenskiego i jego świty, ale także całej Rady Najwyższej Ukrainy i rządu, który prowadzi ludobójstwo swoich własnych obywateli. To powinien być nasz cel numer jeden” – mówił politolog i doradca partii Jedna Rosja, Michaił Markełow.

– „Tak jak kiedyś Izrael ścigał i likwidował terrorystów po całym świecie, tak naszym celem powinna być likwidacja nazistowskich zbrodniarzy. Po co stawiać ich przed trybunałami albo ścigać po całej Ukrainie. Naszym celem jest uwolnić ten kraj od nazistów i przywrócić tam normalne, pokojowe życie” – dodał.

Fragment programu, w którym mowa jest o ukraińskich przywódcach oraz ataku na Polskę zamieściła na Twitterze amerykańska dziennikarka Julia Davis, która zajmuje się monitorowaniem rosyjskich mediów.

Źródło: Russian Media Monitor ; Rossija1 ; Newsweek

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Wypił całą butelkę Jägermeistera w dwie minuty. Tragiczny finał zawodów w piciu alkoholu

Mężczyzna stracił życie, bo próbował pomóc tonącemu. Fala rozerwała łańcuch życia w Jantarze