w

[VIDEO] Wypił całą butelkę Jägermeistera w dwie minuty. Tragiczny finał zawodów w piciu alkoholu

fot. Twitter

Zawody w piciu alkoholu w RPA zakończyły się śmiercią jednego z uczestników. 23-letni mężczyzna zasłabł po wypiciu pół litra Jagermeistera duszkiem. Śmiałka przewieziono do miejscowej kliniki, ale nie udało się go uratować.

W jednej z tawern w Limpopo w Republice Południowej Afryki minionej niedzieli odbyły się zawody w piciu alkoholu. Współzawodnictwo rozpoczęło się na krótko przed północą, a chętnych do udziału nie brakowało.

Dla uczestnika, któremu udało się za jednym razem wypić całą butelkę Jagermeistera, organizatorzy przewidzieli nagrodę w wysokości 200 randów, czyli ok. 57 zł. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać „wyczyn” jednego z uczestników.

Tragiczny finał zawodów

Na filmie widać 23-latka, który w ciągu dwóch minut duszkiem wypija półlitrową flaszkę niemieckiego likieru (zawartość alkoholu 35% – przyp.red). Popisowi towarzyszą wiwaty i klaski zgromadzonych nieopodal ludzi.

Choć mężczyźnie udało się osiągnąć cel zawodów, przypłacił to najwyższą ceną – swoim życiem. 23-latek zasłabł, a następnie został przetransportowany do miejscowego szpitala, gdzie zmarł po dwóch dniach mimo interwencji lekarzy.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Rzecznik policji w Limpopo poinformował, że policja wszczęła w sprawie śledztwo.

Zgubny wpływ alkoholu

Należy pamiętać, że alkohol, szczególnie w dużych ilościach, wywołuje poważne szkody w organizmie. Pod wpływem alkoholu spada m.in. koordynacja, osłabia się pamięć, a wzrok może się zamazywać.

W rozmowie z „The Mirror” Martin Preston, założyciel i dyrektor naczelny ośrodka odwykowego Delamere, wyjaśnił, kiedy alkohol mocniej oddziałuje na człowieka.

Ryzyko utraty przytomności wzrasta również, gdy osoba upija się bez wcześniejszego zjedzenia czegokolwiek” – przekazał ekspert.

Źródło:  The Mirror ; Sowetan Live ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Biblijna plaga nawiedziła Rosję. „Natura sama się mści”. Szokujące nagranie z Kraju Krasnodarskiego

„Pójdziemy aż do Warszawy, jeśli…”. Rosyjska telewizja państwowa grozi atakiem na Polskę [VIDEO]