w ,

„Pięć milionów dolarów za głowę Lecha Wałęsy”. Szokująca wypowiedź w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

fot. kadr z z programu "60 minut" (YouTube)

Wypowiedź Lecha Wałęsy dla francuskich mediów zdecydowanie nie przypadła do gustu rosyjskim propagandystom. W kontrolowanej przez państwo telewizji pod adresem polskiego laureata Nagrody Nobla skierowano obraźliwe słowa, a nawet propozycję wręczenia nagrody za jego głowę.

Jak ujawniła autorka zajmującego się obserwacją rosyjskich mediów kanału Andromeda na YouTube, prowadzący „60 minut” w programie pierwszym rosyjskiej telewizji państwowej wzięli na cel Lecha Wałęsę.

Wszystko przez jego ostatnią wypowiedź dla francuskich mediów. Były prezydent 9 lipca na antenie LCI stwierdził, że w Rosji należy „wymusić zmianę ustroju, albo zorganizować powstanie narodów”. Wałęsa powiedział też, że „Rosja anektowała 60 narodów i dobrze by było, żeby populacja Rosji liczyła mniej niż 50 milionów mieszkańców”.

– „Nawet jeśli Ukraina wygra tę wojnę, za pięć lat będziemy mieć to samo, za dziesięć lat pojawi się kolejny Putin” – ostrzegał.

Nagroda za głowę Wałęsy

Stanowisko Wałęsy oburzyło Rosjan, którzy w programie oskarżyli go o „otwarte nawoływanie do ludobójstwa oraz krwawej wojny domowej”. Lech Wałęsa został nazwany m.in. „łajdakiem, który powinien być osądzony”, a „eksperci” programu wyszli z szokującą inicjatywą.

Prowadząca program stwierdziła, że „prawdziwym nazistą objawił się były prezydent Polski, Lech Wałęsa”, który „wystąpił z godną Hitlera inicjatywą, proponując skrócenie populacji Rosji do 50 milionów ludzi”.

 Igor Korotczenko, przedstawiany jako ekspert do spraw wojskowości, zasugerował, aby ogłosić nagrodę za Lecha Wałęsę. Proponowane ogłoszenie brzmiało: „Poszukiwany. Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę! Dla dowolnego Europejczyka, który go przyprowadzi”.

Pomysł spotkał się z aprobatą, lecz po chwili rosyjscy propagandyści stwierdzili jednak, że pięć milionów to zbyt wygórowana kwota. „Za 100 euro przywiozą tego łajdaka. Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy państwa albo sponsora” – można było usłyszeć.

Kolejny komentujący wezwał rosyjskie organy ścigania do wszczęcia postępowania wobec Wałęsy i zasugerował wystawienie międzynarodowego listu gończego w związku z „nawoływaniem do ludobójstwa”.

Pełen przetłumaczony fragment programu „60 minut” można oglądnąć poniżej

Źródło: Rossija 1 ; YouTube – Andromeda ; LCI

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Kajakarz uratował 6-letniego chłopca, który dryfował na środku rzeki. Od brzegu dzieliło go 300 metrów

Joanna Królikowska, Antek Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska - fot. Instagram @malgorzata_ok, @asiaopozda, @antek.krolikowski

Joanna Opozda musiała odwołać chrzest przez Antka Królikowskiego! Po wszystkim wybuchła i udostępniła wiadomości od jego kochanki