HahaHaha SuperSuper DramatDramat

[VIDEO] Rosjanie po raz pierwszy widzą polski język. Zachwycają się „amerykańską” technologią i rozszyfrowują instrukcję

fot. Twitter - Nexta

W sieci krąży wideo, na którym Rosjanie oglądają zdobyczne RPG-76 Komar i dziwią się na widok instrukcji zapisanej w języku polskim. Rosjanie głowią się, jak użytkować sprzęt i stwierdzają, że to amerykańska broń.

Rosjanie pokazali zdobyczny sprzęt, który udało im się dorwać podczas inwazji na Ukrainę. Na nagraniu, które niedawno zaczęło zdobywać popularność w internecie, Rosyjscy żołnierze demonstrują polski granatnik RPG-76 „Komar”, ale są przekonani, że to sprzęt dostarczony przez amerykanów.

Rosjanie śmieją się z tego, że amerykanie mieli napisać instrukcję w języku ukraińskim, ale używając alfabetu łacińskiego. Nieświadomi, że próbują czytać język polski, Rosjanie głowią się nad instrukcją.

Było wasze, stało się nasze” – zakańcza Rosjanin.

Internauci są wyraźnie rozbawieni poziomem wiedzy, jaki prezentują Rosjanie.

Brakowało, tylko żeby na końcu wystrzelił sobie w twarz. Byłaby Rosja w pigułce.”

Wizytówka rosyjskiej edukacji

W 1945 r. do mojego miasta weszli Rosjanie i myśleli, że kartka ze wzorami do szycia była niemiecką mapą. 80 lat i ciągle to samo...”

RPG – 76 Komar

W internecie jakiś czas temu pojawił się krótki film, na którym przedstawiono szkolenie ukraińskich żołnierzy w użyciu polskiego granatnika przeciwpancernego. Instruktor tłumaczy jak odpowiednio przygotować się do strzału i skorzystać z Komara.

 RPG-76 Komar. To broń opracowana w Polsce i produkowana na potrzeby polskiej armii w latach 80. i 90. Z aktywnego użytku została wycofana w 2018 roku, ale Polska nadal posiada duże jej zapasy. Granatnik wyróżnia się bardzo małą masą (tylko 2 kg), prostą budową, łatwą obsługą oraz bezpieczeństwem.

Źródło: NEXTA

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Google Maps odsłoniło tajne rosyjskie obiekty wojskowe. Bunkier Putina,  kosmodrom…[ZDJĘCIA]

Nie żyje syn Cristiano Ronaldo. Piłkarz przekazał druzgocące wieści. „Synku, jesteś naszym Aniołkiem. Zawsze będziemy cię kochać”