w

DramatDramat SuperSuper HahaHaha

[VIDEO] Rosjanie chwalili się, że jest „niezniszczalny”. KAMAZ „Tajfun” wpadł w pułapkę

fot. Kadr z nagrania i KamAZ 'Tajfun" (Facebook / mil.ru)

Ukraińskie Siły Specjalne za pomocą ładunku IED wysadziły rosyjski opancerzony pojazd KamAZ „Tajfun”, który miał transportować wówczas żołnierzy. Okazuje się, że pojazd nie jest aż tak twardy, jak chwalili się Rosjanie.

O akcji poinformowało Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy w poście na Facebooku. Do zdarzenia miało dojść w obwodzie chersońskim na tyłach wrogich pozycji.

Jak podają ukraińcy, operatorzy sił specjalnych podłożyli ładunki wybuchowe wzdłuż drogi, którą przemieszczały się siły rosyjskie. Następnie żołnierze trafili na opancerzony transport wroga.

KamAZ wpadł w zasadzkę

Operatorzy zauważyli nadjeżdżający rosyjski pojazd i zaczekali, aż znajdzie się bezpośrednio nad podłożonymi wcześniej ładunkami, po czym zdalnie je zdetonowali.

Pojazd chwilowo „znikł” w eksplozji, po czym wyłonił się pokryty płomieniami i dymem. Choć na filmie nie widać, czy „Tajfun” został całkowicie zniszczony, ukraińcy chwała się zlikwidowanym pojazdem.

Zamieniamy wroga w łuczywo” – piszą ukraińskie siły.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

„Niezniszczalny” KamAZ

Pojazdy KamAZ z rodziny Typhoon-K zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wsparcia dla połączonych rodzajów broni i jednostek specjalnych.

Pojazdy są dostępne w konfiguracjach 6×6 (KAMAZ-63969) oraz widoczne na filmie 4×4 (KAMAZ-53949). „Tajfuny” są rosyjskimi pojazdami typu MRAP, czyli charakteryzują się wysokimi właściwościami ochronnymi. Konstrukcja została zapoczątkowana w 2010 r. w odpowiedzi na doświadczenia z Czeczenii.

Rosyjska propaganda określa „Tajfuny” jako pojazdy niemal niezniszczalne. Produkowane przez KamAZ pojazdy mają zapewniać wysoki poziom ochrony przeciwminowej i balistycznej. Rosjanie podają, że specjalne rozwiązania konstrukcyjne ograniczają negatywne skutki dla załogi i żołnierzy w przypadku eksplozji ładunku wybuchowego o masie aż 8 kg TNT pod dowolnym kołem.

Pojazd wydaje się rzeczywiście dobrze zaprojektowany, ale jak widać na filmie ukraińskich sił specjalnych, zdecydowanie nie jest „niezniszczalny” .

Źródło: Facebook – Командування Сил спеціальних операцій ЗС України ; Rosoboronexport

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mona Lisa obrzucona ciastem w Luwrze!

Rosyjski statek z kradzionym łupem dotarł do Syrii. Na pokładzie ukraiński skarb