w

[VIDEO] Łukaszenka ruszył na ratunek! Dyktator uczy zachwycone dzieci, jak… otwierać butelki

fot. kadr z nagrania (Twitter)

Białoruski dyktator postanowił pomóc kilkuletniemu dziecku, które nie radziło sobie z otwarciem soku. Podczas spotkania z członkami Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży Aleksandr Łukaszenka pokazał, jak prawidłowo należy otwierać butelkę i zapowiedział powrót ruchów komunistycznych.

Aleksandr Łukaszenka w piątek 20 maja spotkał się dziećmi należącymi do Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Prezydent Białorusi w trakcie spotkania poruszył temat powrotu dawnych organizacji komunistycznych dla młodzieży oraz wspominał własne dzieciństwo.

– „Wciąż jesteście bardzo młodzi, ale można powiedzieć, że znajdujecie się w punkcie kiedy odradza się prawdziwa organizacja pionierska. Mam wrażenie, że ten rok będzie obfitował w wydarzenia dla nas, dla naszej młodzieży w Związku Młodzieży BRSM i dla Was pionierów. W nadchodzących latach czeka nas dużo pracy” – przemawiał do najmłodszego pokolenia.

Łukaszenka stwierdził, że dobrym pomysłem byłoby odtworzenie ruchu pionierskiego, którego ideą było wychowanie dzieci w duchu komunizmu. Od lat 40. XX wieku wszystkie dzieci w wieku od 9-14 lat obowiązkowo musiały uczestniczyć w organizacji.

– „Odbudujemy ten system i nie powinien być gorszy niż w tamtych czasach. Aby młodzi ludzie szanowali i doceniali Komsomoł, nie wystarczy mieć mądrych ludzi na czele. Trzeba uatrakcyjnić działania Komsomołu dla młodych ludzi” – dodał.

Łukaszenka pokazał, jak otwierać butelki

Największe poruszenie na spotkaniu nie wywołały jednak opowieści Łukaszenki o ruchach młodzieżowych, a nietypowy pokaz, który wyglądał wprost kabaretowo. W pewnej chwili prezydent zauważył, że chłopiec siedzący w pierwszym rzędzie nie radzi sobie z wieczkiem swojej butelki z sokiem. Białoruski dyktator postanowił zareagować.

– „Niewłaściwie odkręcasz. Przynieś mi ją, a ci pokażę, jak to się robi” – powiedział.

Gdy kilkulatek podszedł do polityka, Łukaszenka zaprezentował, w jaki sposób należy odkręcać butelkę. Prezydent wziął sok do ręki, obrócił go do góry dnem i uderzając pokazał, jak prawidłowo postąpić.

Tymczasem na Białorusi Aleksander Łukaszenka miał pracowity dzień, pokazując uczniom, jak otwierać butelki z sokiem” – zakpił z sytuacji Francis Scarr z BBC.

Film możecie oglądnąć poniżej

Źródło: Twitter ; president.gov.by

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Influencerka podpaliła las, żeby film na TikToku „ładnie wyglądał” [VIDEO]

Protest przeciwko wojnie. Ministrowie zbojkotowali wystąpienie Rosji na ważnym szczycie