w

Influencerka podpaliła las, żeby film na TikToku „ładnie wyglądał” [VIDEO]

fot. (TikTok / Instagram)

Pakistan, skąd pochodzi TikTokerka DollyOfficiall, zmaga się ostatnio z potworną falą upałów. Władze kraju ogłosiły, że zima od razu przeszła w lato, a temperatury sięgają ponad 40 stopni Celsjusza. Najwyraźniej nie przemówiło to jednak do rozsądku tamtejszym influencerom, którzy podpalają lasy dla wyświetleń.

Od kilku tygodni tereny Pakistanu i Indii dotknięte są wręcz piekielną pogodą. Jak podkreślił premier Indii, temperatura w kraju urosła znacznie wcześniej i gwałtowniej niż przewidywano, a w kwietniu średnia pomiarów północnej i środkowej części kraju wynosiła ponad 36°C. Oznacza to, że temperatury są najwyższymi od 122 lat, czyli od momentu rozpoczęcia ich rejestracji.

Skrajne upały najmocniej dotykają najuboższych mieszkańców miast, którzy nie dysponują możliwością unikania słońca oraz nie dysponują środkami, które mogłyby zapewnić im ochłodzenie. Gdy Indie i Pakistan walczą ze skutkami katastrofy klimatycznej, niektórzy celebryci podpalają lasy dla internetowej sławy.

Podpaliła las dla filmiku

Na taki ruch zdecydowała się pakistańska TikTokerka Humaira Asghar, lepiej znana jako DollyOfficiall, której konto obserwuje ponad 11 mln użytkowników platformy społecznościowej. Influencerka podpaliła kawałek lasu wchodzący w skład parku narodowego Margalla Hills.

Ogień pojawia się, gdziekolwiek jestem” – pochwaliła się gwiazda w opisie filmu.

Po kontrowersji, która wynikła z nagranego przez Asghar filmu, celebrytka przesłała swoje oświadczenie do mediów. Zapewniła w nim, że to nie ona podłożyła ogień, lecz jej tłumaczenie nie dotarły do wszystkich.

Jak zauważają pakistańscy aktywiści, tiktokerka, zamiast przechadzać się na tle pożaru, powinna próbować go gasić.

TikTok w odpowiedzi na pytanie „Independent” podkreślił, że usuwa materiały zawierające niewłaściwe zachowanie. Niestety, „wyczyn” influencerki nie jest odosobnionym przypadkiem, a w Pakistanie doszło już do podobnych incydentów.

Źródło: Independent ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mandaryna, Fabienne Wiśniewska - fot. Instagram @marta.manadryna

Mandaryna zrobiła sobie z córką takie same tatuaże! Wybrany wzór, ma dla nich szczególne znaczenie. Fajny pomysł?

[VIDEO] Łukaszenka ruszył na ratunek! Dyktator uczy zachwycone dzieci, jak… otwierać butelki