w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

[VIDEO] Finlandia z humorem odpowiada na rosyjskie groźby. Wysłali „jednostkę specjalną” na granicę

fot. Traktor i rosyjski pojazd wojskowy (Twitter screenshot / mil.ru)

W sieci pojawiło się nagranie, które przedstawia nietypową odpowiedź Finów na rosyjskie groźby związane ze zbliżeniem się Finlandii do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Rosyjskie pojazdy mają się czego obawiać.

W ostatnich dniach coraz bardziej prawdopodobne staje się przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO. Nie ma się co dziwić, że członkostwo w NATO zdaje się obecnie niezwykle korzystne, bo rosyjska inwazja na Ukrainę zaburzyła wiarę w jakąkolwiek racjonalność Rosji i wykazała, że lepiej jest być przygotowanym.

Widzimy, co dzieje się teraz na Ukrainie. Musimy zadać sobie pytanie, w jaki sposób możemy uniknąć podobnej sytuacji” – stwierdziła premier Finlandii i dodała, że artykuł 5 NATO jest najlepszą gwarancją bezpieczeństwa.

Obecnie członkostwo w NATO popiera około 60 proc. obywateli Finlandii, co jest wielkim wzrostem w porównaniu z okresem przed wojną w Ukrainie, gdy członkostwo popierało zaledwie 20 proc. społeczeństwa, a większość Finów niechętnie poruszała ten temat.

Najeżdżając na Ukrainę Rosja pokazała, że nigdy się nie zmieniła. Oni zawsze są Rosjanami i zawsze zachowują się tak samo. Więc teraz wszyscy Finowie wiedzą, że jest bardzo możliwe, że w pewnym momencie mogą również pojawić się i tutaj”  informuje Minna Nenonen, dyrektorka Stowarzyszenia Fińskich Rezerwistów.

Rosji nie spodobały się deklaracje Szwecji i Finlandii. Federacja Rosyjska uciekła się do gróźb i opublikowała nagrania rosyjskich wojsk poruszających się przy granicy z Finlandią, a były prezydent Dmitrij Miedwiediew zasugerował, że Rosja powinna rozmieścić arsenał nuklearny w regionie Bałtyku.

Odpowiedź Finlandii na groźby

W odpowiedzi na rosyjskie ruchy wojsk Finowie postanowili zakpić z rosyjskiego wojska. W mediach społecznościowych prawdziwą furorę robi nagranie, na którym Finowie eksponują swoje traktory. Rolnicy nawiązali do faktu, że rosyjskie czołgi i pojazdy na Ukrainie często stają się łupem ukraińskiego sprzętu. Nagranie możecie oglądnąć poniżej.

To nie pierwszy raz, gdy Finowie zdecydowali się przestrzec Rosję przed swoimi farmerami. Dwa tygodnie temu fiński kanał na YouTube, który na co dzień zajmuje się przedstawianiem ciekawych militarnych historii, postanowił przygotować specyficzny poradnik.

Na filmie, który ukazał się w dwóch wersjach językowych (angielska i fińska), można oglądnąć, jak prawidłowo powinno się kraść czołgi za pomocą traktora. Twórcy cały przychód przeznaczyli na pomoc Ukrainie, a w ich przekonaniu poradnik może przydać się Ukraińcom, którzy natrafią na porzucony sprzęt.

Źródło: Twitter ; Reddit

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Joanna Opozda, fot. Instagram @asiaopozda

Wielkanoc 2022. Joanna Opozda pokazała, jak przygotowuje się do świąt. Pisanki jej mamy, to prawdziwe ARCYDZIEŁA!

Krążownik „Moskwa” mógł zatonąć z cenną chrześcijańską relikwią na pokładzie. Miała zapewnić „nietykalność”