w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

[VIDEO] Dyplomaci z całego świata wychodzą z sali obrad ONZ podczas przemówienia o prawach człowieka prowadzonego przez Siergieja Ławrowa

fot. Reddit / Twitter

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy dzielnie bronią się przed okupantem. Rosja została potępiona przez większość krajów świata, co świetnie widać na nagraniu z dzisiejszego przemówienia Siergieja Ławrowa o prawach człowieka na forum ONZ.

Władimir Putin w czwartek 24 lutego zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, wojna rozpętała się na dobre, a najbardziej cierpią mieszkańcy, którzy muszą uciekać, lub chronić się przed bombami i ostrzałami rakietowymi ukraińskich miast.

Już w pierwszych chwilach wojny ofiarą padli cywile – jedną z pierwszych ofiar została 14-letnia dziewczynka, na którą bomba spadła 24 lutego podczas jazdy rowerem. Światem wstrząsnęły między innymi takie sytuacje jak ostrzelanie ambulansu, który przewoził rannych, czy zastrzelenie ojca na oczach syna.

Bojkot wystąpienia Ławrowa w ONZ

Rosyjski minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow, przemawiał dzisiaj w czasie 49. sesji Rady Praw Człowieka ONZ. Ławrow niedawno odwołał swój osobisty udział w odbywającej się w Genewie sesji, a jako powód podał uniemożliwienie przylotu w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej nad Europą dla rosyjskich samolotów.

Temat wystąpienia kontrastował z rosyjską postawą na Ukrainie, gdzie coraz częściej dochodzi do zbrodni wojennych i bombardowań mieszkalnych dzielnic miast. W związku z toczoną przez Rosję wojną dyplomaci postanowili zbojkotować wystąpienie Ławrowa.

Co najmniej kilkudziesięciu dyplomatów z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a także innych państw wspierających Ukrainę, wyszło z posiedzenia, gdy tylko zaczął przemawiać Ławrow. Przemówienie rosyjskiego dyplomaty zbojkotowali też uczestnicy Konferencji Rozbrojeniowej ONZ

W sieci pojawiły się niezwykłe nagrania, na których widzimy wyjście dyplomatów i niemal pustą salę.

Źródło: Reuters ; Reddit ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wielki wyciek w rosyjskiej armii. Ujawniono dane personalne 120 tysięcy walczących na Ukrainie Rosjan

[VIDEO] Ambasador Ukrainy w ONZ nie hamuje się, mówiąc o Putinie: „Powinien zrobić to, co Hitler w maju 1945 roku”