w

[VIDEO] Ambasador Ukrainy w ONZ nie hamuje się, mówiąc o Putinie: „Powinien zrobić to, co Hitler w maju 1945 roku”

fot. Twitter kadr / Twitter - Patrick Mulder

Ambasador Ukrainy przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Serhij Kyslyca, zaproponował Władimirowi Putinowi rozwiązanie, które wybrał Hitler w 1945 roku. Przeczytał też korespondencję rosyjskiego żołnierza z matką.

W czwartek 24 lutego Władimir Putin zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a inwazja poprzedzona była atakami bombowymi na strategiczne cele położone na terytorium całej Ukrainy.

Zachód nałożył na Rosję potężne sankcje, które zrujnują rosyjską ekonomię. Rosjanie nie mogą już latać do Unii Europejskiej, kupować nowych BMW czy produktów Adidasa, a ze sklepowych półek na całym świecie ściągane są rosyjskie produkty. Zachód znacząco wspiera też Ukrainę dostawami broni i wyposażenia potrzebnego do walki.

Ukraiński dyplomata ostro o Putinie

Sankcje i reakcja zachodu rozzłościły Putina, który zaczął grozić bronią nuklearną. W odpowiedzi na działanie przywódcy Rosji, ONZ zdecydowało się na zwołanie specjalnej sesji, podczas której na cały świat zasłynęła wypowiedź ukraińskiego dyplomaty.

Do zwołania nadzwyczajnej sesji specjalnej skłoniło nas to, że poziom zagrożenia dla światowego bezpieczeństwa został zrównany z poziomem drugiej wojny światowej, a nawet wyższy po rozkazie Putina o postawieniu w stan gotowości rosyjskich sił jądrowych. Co za szaleństwo” – powiedział ambasador Ukrainy.

Jeśli chce się zabić, nie musi używać arsenału jądrowego. Musi zrobić to, co zrobił pewien facet w Berlinie w bunkrze w maju 1945 roku” – dodał dyplomata.

Podczas swojego przemówienia ambasador Ukrainy przeczytał również SMS-y do rodziców, które pochodziły od jednego z poległych rosyjskich żołnierzy. Rosjanin pisał rodzicom, że zamiast na ćwiczenia wysłali ich na Ukrainę, a Ukraińcy wcale nie witają Rosjan z otwartymi ramionami, a wręcz przeciwnie, nazywają ich faszystami i blokują czołgi. Żołnierz napisał, że już nie wytrzymuje i nie chce walczyć.

Nagranie z momentu, w którym dyplomata sugeruje Putinowi „rozwiązanie Hitlera” możecie oglądnąć poniżej.

Źródło: Independent UK ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Dyplomaci z całego świata wychodzą z sali obrad ONZ podczas przemówienia o prawach człowieka prowadzonego przez Siergieja Ławrowa

[VIDEO] Wzruszające sceny w Przemyślu. Polacy opiekują się kobietami i dziećmi z Ukrainy.