w

[VIDEO] Wzruszające sceny w Przemyślu. Polacy opiekują się kobietami i dziećmi z Ukrainy.

fot. Twitter

Wojna na Ukrainie trwa, a Putin coraz częściej bierze na cel miasta i cele cywilne. Polacy wykazują się niespotykaną solidarnością i chęcią pomocy, co świetnie widać na nagraniu, które opublikowała we wtorek czeska dziennikarka.

Wcześnie rano w czwartek 24 lutego Władimir Putin zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się “ukraińskich nazistów”. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a inwazja, przed którą ostrzegał zachodni wywiad, rozpoczęła się na dobre.

Niestety, wojna pochłania krwawe żniwo wśród cywili, którzy stale muszą martwić się o kolejne ostrzały. Rosjanie przeprowadzili ostatnio ostrzał rakietowy Charkowa, który miał za zadanie wyłącznie zabijać i straszyć mieszkańców. Znane są też przypadki ostrzelania ambulansu czy przedszkola.

Polacy pomagają uchodźcom, wzruszające nagranie

We wtorek wieczorem do sieci trafiło nagranie z dworca w Przemyślu, które opublikowała czeska dziennikarka Magdalena Sodomkova. Przemyśl jest najbliżej położonym polskim miastem od granicy z Ukrainą, więc ciągną do niego konkretne liczby ukraińskich uchodźców. Według danych MSWiA od rozpoczęcia konfliktu na terenie Polski pojawiło się 350 tys. osób.

Polacy nie zawodzą i stają na wysokości zadania, a nawet znacznie podnoszą poprzeczkę dotyczącą pomocy potrzebującym uchodźcom. Doszło do niesamowitego i nieskoordynowanego zrywu Polaków, którzy chcą pomóc zarówno uchodźcom jak i Ukraińskiej armii.

Już 27 lutego prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, apelował na Facebooku, by wstrzymać się z dowożeniem nadmiernej ilości darów, które piętrzą się w punktach zbiórek. „Za chwilę ta pomoc będzie potrzebna w innych miastach” — pisał.

Postawa polskiego narodu jest wychwalana na całym świecie, a wzruszające sceny nagrała w Przemyślu czeska dziennikarka, która w swoim wpisie na Twitterze bije Polakom brawa za chęć pomocy i dobre serca.

Na nagraniu widzimy, jak wysiadające z pociągu kobiety z dziećmi od razu zostają otoczone opieką, a po chwili oglądamy, jak mały chłopczyk cieszy się z podarowanego mu przez dobroduszną Polkę pluszowego kotka. „Miau, miau” – słyszymy. Nagranie w krótkim czasie zebrało tysiące polubień.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Ambasador Ukrainy w ONZ nie hamuje się, mówiąc o Putinie: „Powinien zrobić to, co Hitler w maju 1945 roku”

Rosjanie równają Charków z ziemią. Są ofiary śmiertelne [ZDJĘCIA]