w

SuperSuper

[VIDEO] Chciał zestrzelić ukraiński samolot, a sam stał się ofiarą. Nowoczesny myśliwiec Su-35 zlikwidowany

fot. Twitter screenshot

Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały o zestrzeleniu rosyjskiego myśliwca Su-35, który wcześniej atakował ukraińskie samoloty. Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać, jak maszyna w płomieniach runęła na ziemię. Pilotowi udało się katapultować.

Do zdarzenia, które opisało Dowództwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, doszło w okolicach Nowej Kachowki na okupowanym przez Rosjan terenie obwodu chersońskiego.

Jak przekazano w komunikacie, rosyjski myśliwiec Su-35 wystrzelił trzy pociski powietrze-powietrze w grupę uderzeniową ukraińskiego lotnictwa, próbując przeciwdziałać atakom lotniczym na rosyjskie wojsko.

Pociski nie trafiły jednak do celu, a sam myśliwiec wleciał w zasięg ukraińskiej obrony przeciwlotniczej i został zestrzelony przez ukraińskie wojska rakietowe. Pilotowi udało się katapultować, a pochłonięty przez płomienie Su-35 runął na ziemię i rozbił się po rosyjskiej stronie frontu.

Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać moment uderzenia myśliwca w ziemię. Wnioskując po sylwetce maszyny, która nie posiada charakterystycznych dla innych modeli przednich powierzchni sterujących, można wywnioskować, że rzeczywiście istnieje duża szansa, iż jest to Su-35.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Su-35

Do tej pory podczas wojny potwierdzono tylko jedno zestrzelenie maszyny tego typu, więc Ukraińcy mogą mówić o dużym sukcesie. Su-35 to najnowocześniejszy myśliwiec aktywnie służący w siłach powietrznych Federacji Rosyjskiej. Szacowany koszt myśliwca to 85 milionów dolarów.

Su-35 to jednomiejscowy, rosyjski dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy. Według rosyjskiego wojska myśliwiec powstał z wykorzystaniem technologii przeznaczonej dla myśliwców piątej generacji.

Maszyna charakteryzuje się wysoką manewrowością, prędkością wynoszącą do 2400 km/h, zasięgiem 3600 km oraz urozmaiconym uzbrojeniem. Su-35 może korzystać z działka 30 mm GSz-30, bomb oraz pocisków powietrze-powietrze i powietrze-ziemia.

Źródło: Facebook – Командування Повітряних Сил ЗСУ

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Katastrofa Lotnicza na Podkarpaciu - fot. Twitter @Rz_Policja

Tragedia na Podkarpaciu. Awionetka wbiła się w ziemię podczas ćwiczeń. Pilot „w pewnym momencie zniknął z pola widzenia”

Wymusił pierwszeństwo na motocyklistce - fot. screenshot YouTube @bambetel bambetel

[WIDEO] Tragiczny wypadek pod Wrocławiem. 25-letnia motocyklistka nie miała szans. Kamerka w aucie zarejestrowała moment jej śmierci