w

Tragedia na Podkarpaciu. Awionetka wbiła się w ziemię podczas ćwiczeń. Pilot „w pewnym momencie zniknął z pola widzenia”

Katastrofa Lotnicza na Podkarpaciu - fot. Twitter @Rz_Policja
Katastrofa Lotnicza na Podkarpaciu - fot. Twitter @Rz_Policja

W Starej Wsi koło Brzozowa doszło do katastrofy ultralekkiego samolotu. 66-letni podczas ćwiczeń nieoczekiwanie zniknął z pola widzenia. W odległości około 1 kilometra od lądowiska znaleziono awionetkę dosłownie wbitą w ziemię.

Do zdarzenia doszło w czwartek 21 lipca. Około godziny 19.00 policja otrzymała zgłoszenie o katastrofie lotniczej w pobliżu lądowiska w Starej Wsi koło Brzozowa. Udział w niej wziął ultralekki samolot.

Katastrofa samolotu na Podkarpaciu

Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia 66-letni pilot, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wykonywał ćwiczenia, jednak w pewnym momencie zniknął z pola widzenia.

Został odnaleziony około jednego kilometra od lądowiska — przekazała rzeczniczka podkarpackiej policji, podinspektor Marta Tabasz-Rygiel.

W chwili dotarcia na miejsce mężczyzna jeszcze żył, jednak odniósł poważne obrażenia i był nieprzytomny. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do najbliższego szpitala. Mężczyzna zmarł podczas operacji w czwartek po godzinie 23, o czym poinformowano następnego dnia.

Niestety to nie pierwszy wypadek w tym roku. Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy o tragicznej śmierci braci bliźniaków, którzy chcąc przetestować nową maszynę, rozbili się na oczach ojca. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Zostawił córkę w wannie - fot. Facebook -

Niespełna roczna dziewczynka utopiła się w wannie. Ojciec w tym czasie zajęty był paleniem papierosa i przeglądaniem Facebooka

[VIDEO] Chciał zestrzelić ukraiński samolot, a sam stał się ofiarą. Nowoczesny myśliwiec Su-35 zlikwidowany