w

DramatDramat

Mieli przed sobą całe życie, a za kilka dni odbędzie się ich pogrzeb. Bliźniacy zginęli w katastrofie lotniczej pod Mielcem

Bliźniacy zginęli w katastrofie lotniczej, fot. KPP Mielec, Facebook
Bliźniacy zginęli w katastrofie lotniczej, fot. KPP Mielec, Facebook

5 czerwca Norbert i Konrad, bracia bliźniacy, zasiedli za sterami zakupionego tego dnia motoszybowca, by go przetestować. Niestety nieoczekiwanie doszło do niewyobrażalnej w skutkach tragedii. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi o własnych siłach wydostał się z wraku. Co się stało?

19-letni bracia pochodzili z miejscowości Wampierzów, położonej w województwie podkarpackim. Obaj od lat pasjonowali się lotnictwem i posiadali już niezbędne uprawnienia do latania szybowcami. Niedawno zdali maturę, a przed nimi były najdłuższe wakacje w życiu.

5 czerwca zakupili motoszybowiec Straton D8 Moby Dick i z niecierpliwością czekali na moment, by zasiąść za jego sterami. Wieczorem, w towarzystwie ojca, wybrali się na zewnątrz, żeby nacieszyć się nową maszyną, to właśnie wtedy doszło do niewyobrażalnej tragedii.

Bliźniacy zginęli w katastrofie lotniczej pod Mielcem

Z ustaleń policji wynika, że mieli tylko przez chwilę pokołować nad ziemią, jednak nieoczekiwanie wzbili się w powietrze. Chwilę później szybowiec zaczął pikować z dużą prędkością w kierunku ziemi, roztrzaskując się na polu kukurydzy, w odległości zaledwie 200 m od wyznaczonego, trawiastego lądowiska. Wrak stanął w płomieniach.

Pomoc przybyła na miejsce bardzo szybko, jednak Norbert już nie żył. Konrad jakimś cudem wydostał się z motoszybowca i został przetransportowany śmigłowcem do kliniki w Krakowie. Niestety odniósł poważne obrażenia — miał poparzone ponad 80% powierzchni ciała, a jego stan był krytyczny.

Niestety 11 czerwca przyjaciele pogrążonej w żałobie rodziny poinformowali, że drugi z braci zmarł. Wieść tę potwierdził również lokalny ksiądz, który podczas niedzielnej mszy poinformował, że pogrzeb odbędzie się 17 czerwca.

Na tę chwilę nieznane są przyczyny wypadku. Sprawę badają policja, prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że bliźniacy posiadali uprawnienia na szybowiec, jednak nie obejmowały one motoszybowców.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Utonął ratując dzieci, fot. screenshot YouTube/siddallj, Facebook @rosey.hocknell

Rzucił się na pomoc obcym dzieciom, które wpadły do morza. Sam zginął w odmętach groźnej wody

Mina rozerwała go na oczach rodziny - fot. Twitter @Taurevanime

Poszedł na plażę, by popływać w morzu. Nie spodziewał się, że Rosjanie zastawili tam pułapkę. Mina rozerwała go na oczach rodziny