w

SuperSuper HahaHaha

Ukraińska snajperka „Ugoliok” stała się postrachem Rosjan. „Musimy wybić tych orków”

fot. Twitter

Wśród obrońców Ukrainy możemy znaleźć stosunkowo dużą ilość kobiet, a zdjęcia jednej z nich obiegają ostatnio internet. Ukrywająca się pod pseudonimem „Ugoliok” snajperka jest doświadczona w walce na froncie i miała przysiąc, że zrobi wszystko, aby powstrzymać najeźdźców.

Na zdjęciach, które opublikowane zostały w mediach społecznościowych przez rządowe konta, widzimy zamaskowaną snajperkę z bronią na ramieniu. Nie wiadomo, jak się nazywa oraz skąd dokładnie pochodzi kobieta, ale ukraińskie siły zbrojne podzieliły się jej historią dotyczącą walki na froncie.

„Ugoliok” miała dołączyć do jednego z batalionów piechoty morskiej w 2017 roku, a przy podjęciu decyzji o wstąpieniu do wojska kobieta inspirowała się swoim młodszym bratem, który również postanowił służyć ojczyźnie. Od tamtego czasu „polowała” na wrogich żołnierzy na wschodnim odcinku frontu, gdzie toczyły się walki między Ukrainą a wspieranymi przez Kreml separatystami.

W styczniu 2022 roku snajperce wygasł kontrakt i postanowiła zrobić sobie przerwę na jakiś czas. Los zadecydował jednak, że zaledwie po miesiącu do Ukrainy wkroczyły rosyjskie wojska, a wojna rozpętała się na dobre.

„Ugoliok”, czyli „Węgielek”, szybko spakowała swój wojskowy plecak i ponownie dołączyła do armii. Nie są publicznie dostępne informacje o jej sukcesach bojowych w trakcie rosyjskiej inwazji, ale jest już porównywana do „Pani Śmierć”, czyli do Ludmiły Pawliczenko — ukraińskiej snajperki w Armii Czerwonej, która podczas II wojny światowej zabiła ponad 300 nazistowskich żołnierzy.

Musimy zabić ich wszystkich. To nie są ludzie. Nawet faszyści nie byli tak brutalni jak ci orkowie” – miała powiedzieć „Ugoliok”.

Broń snajperki

Według doniesień narzędzie pracy kobiety to najprawdopodobniej samopowtarzalny karabin wyborowy UR-10, który jest wytwarzaną lokalnie licencyjną produkcją karabinu Armalite AR-10. Do służby został wprowadzony w 2018 roku, kiedy to ukraińska armia zastąpiła karabiny SWD.

Karabin korzysta z amunicji kal. 7,62×51 mm NATO i pozwala na prowadzenie ognia skutecznego na dystansie przekraczającym 1 km. Według producenta UR-10 cechują się bardzo dobrą celnością. „Ugoliok” na swój egzemplarz zarzuciła siatkę maskującą.

Źródło: Twitter – Armed Forces Ukraine ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosja zawieszona w prawach członka Rady Praw Człowieka. Kto zagłosował przeciw?

Krzysztof Jackowski, fot. YouTube

Krzysztof Jackowski jest pewny, co czeka nas w Wielkanoc! Tym razem jego wizja jest bardziej optymistyczna