w

Ukraińcy schwytali rosyjskiego snajpera. Przeżyli szok, kiedy zobaczyli jego dokumenty

fot. Snajper z dokumentami (Telegram)

Żołnierze z 95. oddzielnej brygady desantowej zdołali pojmać snajpera walczącego po rosyjskiej stronie. Z jego dokumentów okazało się, że 20-latek pochodzi z ukraińskiej wsi Powcz.

Zdjęcie młodego rosyjskiego żołnierza oraz jego dokumentów zostało udostępnione przez przez ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznych Ministerstwa Obrony za pośrednictwem Telegramu.

Ukraińcy poinformowali, że Maksim Gerbownik, rosyjski snajper, trafił w ręce ukraińskich obrońców z 95. oddzielnej brygady desantowej po tym, jak został pojmany podczas walk na froncie.

Pochodzi z Ukrainy

Kiedy ukraińscy żołnierze postanowili sprawdzić dokumenty pojmanego snajpera, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Wojskowych zaskoczył fakt, że kontraktowy snajper pochodzi z niewielkiej miejscowości Powcz w ukraińskim obwodzie żytomierskim położonym w centralnej części kraju.

Szok członków 95. brygady zwiększył fakt, że oni sami również pochodzili z okolic Żytomierza i nie spodziewali się, że ktoś wychowany w tym miejscu mógłby walczyć po stronie Putina.

Snajper urodził się 28 maja 2002 roku – ma zaledwie 20 lat.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosił w środę, że od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 31,5 tys. żołnierzy, w tym około 140 w ciągu ostatniej doby.

Dotkliwe straty podczas obecnych walk o Donbas ponoszą także siły ukraińskie. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyznał ostatnio, że nawet od 60 do 100 obrońców Ukrainy ginie w ciągu jednego dnia.

Łączne straty Rosji od 24 lutego do 8 czerwca wynoszą według ukraińskiego sztabu: 1393 czołgi, 3429 pojazdów opancerzonych, 212 samolotów, 178 helikopterów, 703 systemy artylerii, 213 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 96 systemów przeciwlotniczych, 2406 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 559 dronów. 

Źródło: Twitter ; Telegram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

2 komentarzy

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Policjant doprowadził do śmiertelnego wypadku i uciekł. Pojawiło się nagranie z monitoringu

Josef Fritzl - fot. screenshot YouTube @APArchive

Joseph Fritzl, który przez 24 lata więził i gwałcił córkę, wyjdzie na wolność?! Prokuratura bije na alarm