w

TOP 10 filmów familijnych na Netflix. Najlepsze propozycje na Wielkanoc 2022

Netflix
Netflix

TOP 10 filmów familijnych na Netflix. Wielkanoc to czas, który spędzamy z najbliższymi. Dlaczego więc nie zrobić sobie seansu filmowego? Sprawdź, co możecie obejrzeć razem z najmłodszymi widzami. Dobry humor przez resztę dnia gwarantowany!

Netflix jest jednym z największych serwisów filmowych na świecie. W swojej ogromnej bibliotece ma mnóstwo filmów i seriali stworzonych z myślą o widzach w różnym wieku. Każdego miesiąca pojawia się tam co najmniej kilka nowych tytułów, których z niecierpliwością wyczekują kinomani. W Polsce dostępnych jest ponad 3400 adaptacji, a z każdym miesiącem ich przybywa. Tylko na 2022 rok streamingowy gigant przygotował ok. 70 produkcji, ale już zapowiedział, że dopiero się rozkręca.

TOP 10 filmów familijnych na Netflix.

Filmy familijne to tytuły, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Wielkanoc to idealny moment, by obejrzeć z bliskimi pełne przygód produkcje, które wywołają na ustach uśmiech, a także skłonią do głębszych rozmyślań. Te zabawne, z morałem, czy też na odprężenie polecają się najbardziej. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

10. Ruby na ratunek (2022) reż. Katt Shea

Ruby na ratunek, fot. Netflix
Ruby na ratunek, fot. Netflix

To film oparty na faktach, który przedstawia historię policjanta marzącego o dołączeniu do elitarnej jednostki K-9. Chcąc wypaść jak najlepiej, zdecydował się połączyć siły z niezwykle bystrym, ale i psotnym psem ze schroniska. To kolejna oryginalna produkcja Netflixa, która została gorąco przyjęta przez widzów.

9. Tajna agencja kontroli magii (2021) reż. Aleksey Tsitsilin

Tajna agencja kontroli magii, fot. Netflix
Tajna agencja kontroli magii, fot. Netflix

Historię Jasia i Małgosi zna każdy, jednak nikt nie wie, jak potoczyły się ich losy. Okazuje się, że oboje zostali tajnymi agentami, którzy korzystając ze sprytu, magii oraz umiejętności współpracy starają się odnaleźć zaginionego króla. To pełen emocji film, który przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym.

8. Dzika ekipa (2021) reż. Clare Knight, Harry Cripps

Dzika ekipa, fot. Filmweb
Dzika ekipa, fot. Filmweb

Produkcja przedstawia historię zwierzaków, które tylko z pozoru są niebezpieczne. Tak naprawdę wszystkie mają jeden cel — wyrwać się z niewoli. Jak tego dokonają? Przekonajcie się sami oglądając Dziką ekipę!

7. Smok życzeń (2021) reż. Chris Appelhans

Smok życzeń, fot. Flixable
Smok życzeń, fot. Flixable

Din to nastolatek, którego największym marzeniem jest spotkanie z koleżanką z dzieciństwa. Niegdyś łączyła ich bardzo bliska relacja i teraz tęskni za nią bez pamięci. Nieopatrznie spotyka na swojej drodze smoka, który spełnia życzenia. Czy z pomocą magii uda mu się przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu?

6. Kaczki z Gęsiej Paczki (2018) reż. Chris Jenkins

Kaczki z gęsiej paczki, fot. Filmweb
Kaczki z gęsiej paczki, fot. Filmweb

Czas migracji stada zbliża się nieubłaganie, jednak ten gąsior znalazł się w poważnych tarapatach. Przez kontuzję nie może dołączyć do swoich najbliższych i musi zostać w dotychczasowym miejscu pobytu. Nie potrafił przejść obojętnie obok pary małych, porzuconych kaczuszek. Wziął je pod swoje skrzydła, jednak nie zdawał sobie sprawy z tego, że opieka nad takimi maluchami to nie lada wyzwanie. Czy da sobie radę?

5. Rodzeństwo Willoughby (2020) reż. Kris Pearn

Rodzeństwo Willoughby - fot. dlastudenta.pl
Rodzeństwo Willoughby – fot. dlastudenta.pl

Takiej historii jeszcze nie było! Czwórka rodzeństwa Willoughby ma jeden problem — są nim strasznie samolubni rodzice. Ich jedynym marzeniem jest posiadanie normalnej rodziny, dlatego też wpadli na pomysł, by pozbyć się opiekunów i stworzyć idealnie nieidealną rodzinę. Czy uda im się zrealizować ten szalony pomysł? Odpowiedzi szukajcie w filmie.

4. Water man (2021) reż. David Oyelowo

The Water man - fot. Upflix.pl
The Water man – fot. Upflix.pl

Water man opowiada historię 11-letniego chłopca, który chce uratować życie matki. W akcie desperacji wyrusza na poszukiwania mitycznej postaci, która jako jedyna zna sekret nieśmiertelności. Obok tego wzruszającego filmu nie sposób przejść obojętnie.

3. Wyprawa na księżyc (2020) reż. Glen Keane

Wyprawa na księżyc, fot. Filmweb
Wyprawa na księżyc, fot. Filmweb

Fei Fei ma jedno marzenie – polecieć na księżyc. Gdy się czegoś bardzo pragnie, nie ma rzeczy niemożliwych. W domowym zaciszu skonstruowała własną rakietę i wyruszyła w podróż w przestworza. Cel? Udowodnić istnienie legendarnej księżycowej bogini. Podczas wyprawy towarzyszą jej niezwykli przyjaciele. Czy misja zakończy się powodzeniem? To pełna wzruszeń produkcja, okraszona piękną muzyką, która wyciska morze łez i pozwala uwierzyć, że niemożliwe nie istnieje.

2. Agent Kot (2018) reż. Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein

Agent kot - fot. Filmweb
Agent kot – fot. Filmweb

Ta rozpieszczona kotka marzy o tym, by zostać tajnym agentem i rozwiązywać kryminalne zagadki. Małymi kroczkami realizuje ten cel i wraz z grupą nowo poznanych przyjaciół rusza w poszukiwaniu przygody.

1. Dzień na tak (2021) reż. Miguel Arteta

Dzień na tak - fot. Filmweb
Dzień na tak – fot. Filmweb

O takim dniu marzy każde dziecko. Rodzice, którzy zazwyczaj mówią „nie”, tego dnia zgadzają się na wszystko. Oj na długo zapamiętaj te 24 godziny, ponieważ w głowie maluchów zrodziło się mnóstwo szalonych pomysłów. Nie obędzie się bez tarapatów, wzruszeń i śmiechu. Musicie to zobaczyć!

Jeżeli chcielibyście poszukać czegoś ciekawego samodzielnie, poniżej zostawiamy wam kody do Netflixa. O tym, jak ich używać pisaliśmy tutaj.

 • filmy przygodowe: 7442
 • bajki o zwierzętach: 5507
 • filmy dla dzieci i familijne: 783
 • klasyczna akcja i przygoda: 46576
 • klasyczne komedie: 31694
 • filmy o zwierzętach: 6895
 • kultowe komedie: 9434
 • musicale Disneya: 59433
 • Disney: 67673
 • wiara i duchowość: 26835, 52804
 • familijne: 51056

Co zamierzacie obejrzeć w Wielkanoc?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Katarzyna Sokołowska jest w CIĄŻY! Jurorka „Top Model” pokazała zaokrąglony brzuszek. „Cuda się zdarzają”

Wielkanoc 2022

[QUIZ] Sprawdź, czy wiesz wszystko o Wielkanocy