w

Wielkanoc 2022. Jak podać jajka na stół wielkanocny?

Jajka wielkanocne, fot. ROMAN - Pexels, Pinterest
Jajka wielkanocne, fot. ROMAN - Pexels, Pinterest

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. To najlepszy moment na to by, zaplanować, jakie potrawy pojawiają się stole. Jaja to totalny must have. Nie muszą jednak wyglądać nudnie. Zastanawiasz się, jak podać jajka na stół wielkanocny? Oto nasze propozycje.

Wielkanoc jest najstarszą i najważniejszą uroczystością chrześcijańską. W ciągu tych kilku dni celebruje się misterium paschalne Jezusa Chrystusa, czyli mękę, śmierć i zmartwychwstanie. To jedyne święto w naszym kalendarzu, które nie ma stałej daty. Zgodne z ustaleniami soboru nicejskiego z 325 roku, obchodzone jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Zawsze wypada więc między 22 marca a 25 kwietnia. W tym roku będziemy ją obchodzić 17 kwietnia.

Zobacz także: Życzenia na Wielkanoc 2022 – piękne, krótkie, śmieszne, oryginalne, oficjalne

Święta to czas dla najbliższych. Z tej okazji przygotowujemy aromatyczne potrawy, którymi uraczymy gości. Tradycją już jest, że na Wielkanocnym stole pojawia się żurek lub barszcz biały, biała kiełbasa, wędzonki, sałatki, mazurek oraz wszelkie dania z jajkami.

Jak podać jajka na stół wielkanocny?

Jajka wcale nie muszą wyglądać nudnie na wielkanocnym stole. Jest wiele prostych sposobów, dzięki który mogą prezentować się niezwykle efektownie i wykwintnie, a nawet stać się ozdobą. Nie potrzeba przy tym zbyt wielu umiejętności. Wystarczy kilka dodatków, które zawsze znajdziemy w swojej lodówce, dzięki którym upodobnią się do króliczków, zajączków czy baranków.

W poniższej galerii znajdziecie kilka prostych trików, które sprawią, że jajka nie będą wyglądać nudno.

Na dowód, że to wcale nie jest takie trudne, zostawiamy też filmik, na którym możecie zobaczyć, że zajmuje to chwilę, a efekt jest oszałamiający!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Siergiej Szojgu „jest na oddziale intensywnej terapii”. Pojawiły się nowe doniesienia dotyczące stanu zdrowia

Edyta Górniak, Allan Krupa, fot. AKPA

Syn Edyty Górniak rozgadał się o jej twórczości. Aż trudno uwierzyć w to, co wyznał. Jak to możliwe?!