w

DramatDramat HahaHaha

Rosyjski portal wzywa do „denazyfikacji” Polski. Autorka wspomina historię i wysuwa dobitne oskarżenia

fot. YouTube / Wikipedia

„Hiena Europy Polska wciąga świat w trzecią wojnę światową” – tak brzmi tytuł opublikowanego przez rosyjski portal tekstu, w którym autorka w skandaliczny sposób oskarża Polskę. Nawołuje ona do „denazyfikacji” kraju.

Autorką kontrowersyjnego tekstu, który został opublikowany przez rosyjski portal „pravda.ru” jest Liubow Stepuszowa. W artykule dziennikarka odnosi się do wizyty przedstawicieli Polski, Czech i Słowenii w Kijowie, która odbyła się we wtorek. W Kijowie delegaci spotkali się m.in. z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem.

Delegacja do Kijowa

Podczas konferencji padły propozycje odważnych posunięć związanych z wojną na Ukrainie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że na Ukrainę należy wysłać misję pokojową i humanitarną, która miałaby być zbrojnie osłonięta.

Ukraina jest państwem suwerennym. Jeżeli zgodzi się na taką misję, to to zupełnie wystarczy, to w świetle prawa międzynarodowego będzie całkowite dopuszczalne i w żadnym wypadku nie będzie żadnym casus belli” – mówił minister Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Skandaliczny tekst rosyjskiego portalu

Te słowa zdecydowanie nie spodobały się Stepuszowej, która nie tylko powątpiewa w to, że delegacja rzeczywiście dotarła do Kijowa, ale i sądzi, że wysłanie misji pokojowej doprowadziłoby do wojny Rosji z NATO. Autorka zarzuciła Polsce eskalacje konfliktu i wspomniała o czwartym rozbiorze.

Polscy politycy wzięli się za rzucanie słowami, które w obecnych warunkach prowadzą do eskalacji. Historia niczego Polaków nie nauczyła, oni najwyraźniej chcą czwartego rozbioru Polski lub po prostu samozniszczenia” – czytamy w tekście.

Liubow stwierdziła, że „Polska zawsze była hieną Europy, jak obrazowo wyraził to Winston Churchill„. W dalszej części tekstu Stepuszowa zarzuca Polakom dokonanie pogromów ludności żydowskiej i masowych egzekucji na Ukrainie. Autorka oceniła, że Polska skorzystała na II wojnie światowej, bo jej obecne tereny są bardziej wartościowe.

Liubow krytykuje Polskę, że nie docenia zmian dokonanych przez Stalina i uważa Ukrainę za swoją kolonię. Autorka nazwała też inwazję sowietów w 1939 roku „wyzwoleniem Polski”.

Czas przeprowadzić denazyfikację Polski jako wspólnika banderowskiego reżimu. Tym bardziej, że sama się o to prosi” – podsumowuje Rosjanka.

Źródło: Pravda.ru

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosyjski generał zginął na Ukrainie. Zabiła go… rozmowa telefoniczna

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski