w

[VIDEO] Konwój z Jarosławem Kaczyńskim zaatakowany w Gnieźnie. Policja złapała sprawcę

fot. YouTube / Twitter screenshot

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest w trakcie wakacyjnego objazdu po Polsce, którego atmosfera robi się coraz gorętsza. W Gnieźnie przeciwnicy polityka nie poprzestali na obelgach i zaatakowali limuzynę Kaczyńskiego jajkami. Nagranie ze zdarzenia pojawiło się w sieci.

Jarosław Kaczyński kontynuuje obecnie swoją podróż po kraju, podczas której zamierza odwiedzić wszystkie 94 nowe okręgi Prawa i Sprawiedliwości. Podczas objazdu Kaczyński spotyka się z gorąco witającymi go zwolennikami, ale nie brakuje również przeciwników.

Podczas weekendowego spotkania w Wielkopolsce pojawiły się między innymi transparenty z gorzkimi hasłami oraz niecenzuralne okrzyki. W niedzielę w Gnieźnie doszło także do ataku na konwój prezeza PiS.

Konwój Kaczyńskiego zaatakowany jajkami

Podczas gdy Jarosław Kaczyński opuszczał miasto po zakończonym spotkaniu, zaczaiła się na niego grupka przeciwników. Jeden z mężczyzn obrzucił konwój jajkami, a każdemu trafieniu towarzyszyła wielka radość.

Jak informuje „Fakt”, sprawca został zatrzymany przez policję wkrótce po udanym oddaniu trzech salw jajkami. Rzeczniczka gnieźnieńskiej policji przekazała, że mężczyzna dostał 100 zł mandatu za „nieobyczajny wybryk”.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Dzień przed atakiem, w Poznaniu, Jarosław Kaczyński odniósł się do zachowania przeciwników, którzy jego zdaniem „upadli bardzo nisko”.

No i później to, co zobaczyłem pod budynkiem hotelowym. Rozwrzeszczane grupy ludzi, którzy naprawdę upadli bardzo nisko, biorąc pod uwagę ich język, ich agresję, ich twarze. To wszystko, co by wskazywało na to, że nie byli tylko i wyłącznie pod wpływem własnych emocji, ale też jakichś elementów dodatkowych” – mówił, cytowany przez „Fakt”.

Źródło: Twitter ; Fakt

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Szalone nagranie z Rosji. „Oddział Putina” apeluje do Amerykanów [VIDEO]

Zaatakowali 25-latka maczetą, a następnie potrącili go samochodem. Policja opublikowała nagranie z aresztowania [VIDEO]