w

Zaatakowali 25-latka maczetą, a następnie potrącili go samochodem. Policja opublikowała nagranie z aresztowania [VIDEO]

fot. zatrzymanie podejrzanych (Policia Nacional Twitter)

Hiszpańska policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy w zeszłym miesiącu dopuścili się brutalnego ataku w Szwecji. Mężczyźni najpierw rzucili się na ofiarę z maczetami i nożem, a następnie wjechali w poszkodowanego samochodem.

Do wstrząsającej napaści doszło 15 czerwca w Röbäck w Szwecji. Trzech mężczyzn przyjechało na miejsce samochodem i zaatakowało 25-latka maczetami i nożem. Oprawcy zadali ofierze wiele ciosów, po czym potrącili 25-latka autem.

Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Szwedzki portal svt.se przekazał, że mimo poważnych obrażeń 25-latek nie stracił przytomności.

Zbiegli za granicę

Szwedzkiej policji udało się szybko ustalić tożsamość sprawców. Dwóch mężczyzn było w wieku 21 lat, a trzeci sprawca to 27-latek. Trójka mężczyzn miała już na koncie wcześniejsze przewinienia – byli notowani za napady z użyciem broni białej oraz przestępstwa związane z narkotykami. Co więcej, jeden z nich jako nastolatek wspominał o dołączeniu do grupy terrorystycznej.

Za podejrzanymi wydano listy gończe, ale pierwsze postępy w namierzeniu mężczyzn pojawiły się dopiero dwa tygodnie później. Policja ustaliła, że jeden z mężczyzn pochodzi z Hiszpanii i najprawdopodobniej będzie próbował ukryć się wśród rodziny.

Okazało się, że mężczyźni poruszali się samochodem z wypożyczalni i zauważono ich na południu Francji. Niedługo później podejrzani zostali namierzeni przez hiszpańską Policję Krajową, a pierwszy z mężczyzn został zatrzymany podczas wyrywkowej kontroli na dworcu autobusowym w Algeciras na początku lipca.

Dwaj pozostali podejrzani zamierzali spędzić noc w hotelu w Sewilli, gdzie aresztowała ich hiszpańska policja podczas zaplanowanej akcji. Mężczyznom grozi teraz nawet dożywocie.

Źródło: Policja Nacional ; o2.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Konwój z Jarosławem Kaczyńskim zaatakowany w Gnieźnie. Policja złapała sprawcę

W drodze z wakacji zatankowała samochód i odjechała. Zapomniała o własnych córkach