w

Rosyjski generał zginął podczas walk w Donbasie. Wiadomo, co robił na froncie

fot. Twitter - NEXTA

Rosyjska generał Roman Kutuzow zginął we wsi Mykołajiwka koło Popasny w obwodzie ługańskim. Dowódca miał odwiedzić front w celu zmotywowania podwładnych do walki.

W rejonie Mykołajiwki i Biełogorowki wojska rosyjskie przeprowadziły „operacje szturmowe” i poniosły „znaczące straty w sile ludzkiej i sprzęcie” – przekazał w niedzielę wieczorem sztab generalny ukraińskiej armii.

Wśród poległych rosyjskich żołnierzy miał znaleźć się gen. Roman Kutuzow, który według szefa ukraińskiej obwodowej administracji wojskowej w Odessie Siergieja Braczuka „kierował korpusem armii separatystów z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej„.

Nie żyje gen. Roman Kutuzow

Dmitrij Iwanow, oficer ukraińskiej marynarki wojennej, podał w mediach społecznościowych, że rosyjski dowódca zginął w wyniku ukraińskiego ostrzału artyleryjskiego.

Iwanow poinformował, że gen. Kutuzow skierował do walki dwie brygady mimo poniesionych wielkich strat. Niskie morale spowodowały, że osobiście musiał nadzorować natarcie swoich wojsk.

Zasłynął jako człowiek, któremu bardzo podobały się metody pana Żukowa” — stwierdził oficer wspominając sowieckiego dowódcę.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, które rzekomo przedstawiają martwego rosyjskiego dowódcę.

Kutuzow w 2019 r. został wymieniony jako tymczasowy dowódca 29. Armii Ogólnowojskowej, a w 2020 r. dowodził paradą z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w wielkiej wojnie ojczyźnianej w mieście Czyta w Kraju Zabajkalskim.

Straty wśród dowodów

Kutuzow jest czwartym potwierdzonym zgonem wśród wysokich rangą generałów, których śmierć została potwierdzona. Ukraińskie władze informują o siedmiu zabitych generałach. Podczas inwazji życie straciły też dziesiątki oficerów.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Krzysztof Ibisz, Joanna Ibisz, fot. Instagram @krzysztof_ibisz_official

Krzysztof Ibisz po raz trzeci zostanie ojcem! Pochwalił się zdjęciem ukochanej z widocznie zaokrąglonym brzuszkiem

[VIDEO] 12-latek z bronią w ręku napadł na stację benzynową. „Ty tak na poważnie?” Wtedy wystrzelił