w

Rosjanin dostał pieniądze za odniesione rany na Ukrainie. Nagle wszystko musiał zwrócić

fot. Zdjęcie ilustracyjne (YouTube)

Rosjanie, którzy odnieśli obrażenia na froncie, mogą otrzymać odszkodowanie zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez Władimira Putina w marcu. Z przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy rozmowę wynika jednak, że urzędnicy mogą zmienić zdanie.

Rosyjski żołnierz w rozmowie z matką ostrzega, że wypłacone pieniądze mogą zostać cofnięte i prosi, aby przekazała informację swojemu kochankowi, który niedawno otrzymał zadośćuczynienie związane z odniesionymi na Ukrainie obrażeniami.

25 marca jeden chłopak został ranny w ramię, no, lekko, niewielka rana. Został przewieziony do szpitala. W ciągu kilku dni zapłacili mu 3 miliony (rubli – przyp. red.). A w kwietniu 29 kwietnia wrócił tutaj, już wyleczony. I te 3 miliony zostały mu odebrane, argumentowali, że rana była lekka – przekazał żołnierz swojej matce.

Rosjanin kilkukrotnie uprzedzał, aby jej kochanek nie wydawał pieniędzy od razu, co wcześniej planował. Żołnierz przestrzega, że urzędnicy mogą zmienić stopień zranienia i zażądać zwrotu sporej części odszkodowania.

Bo po wojnie zrozumieją, podniosą stopień zranienia. A kto ma pierwszy lub drugi stopień obrażeń, to zabiorą co najmniej połowę kwoty – mówił żołnierz.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy drwi, że już nie ma co liczyć na odszkodowania za rany i Rosjanom zostaje tylko zapłata za śmierć. „Ale czy będą ich potrzebować 'w innym świecie’? Prawie 28 tys. martwych okupantów nigdy nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie” – napisało SBU we wpisie.

Świadczenia dla poszkodowanych żołnierzy

Rosyjscy żołnierze polegli lub ranni na Ukrainie mogą, przynajmniej oficjalnie, liczyć na całkiem imponujące odszkodowanie. 5 marca prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o dodatkowych gwarancjach finansowych dla personelu wojskowego i członków ich rodzin.

Rodzina żołnierzy, którzy umrą na Ukrainie, terenach samozwańczych Republik Ludowych lub w Syrii jest upoważnienia do odszkodowania o wartości 5 mln rubli. W przypadku odniesionych ran kwota wynosi 3 mln rubli.

Informacja o odszkodowaniach jest dostępna na stronie Kremla, choć jak widać z przechwyconej rozmowy, rosyjscy urzędnicy najwyraźniej w każdej chwili mogą zmienić decyzję.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Paulina Chapko, fot. Instagram @paulina.chapko_official

Gwiazda „Na Wspólnej” jest w CIĄŻY! Po raz pierwszy pokazała swojego partnera. To znany piłkarz!

Sylwia Bomba, fot. Instagram @sylwiabomba

Sylwia Bomba z „Gogglebox” pochwaliła się fotką w kusym bikini. Od razu zalała ją fala krytyki. „Wszystko na wierzchu!”