w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

Rosjanie ukradli sprzęt rolniczy z Ukrainy za 5 mln dol. Nie spodziewali się, że może być… zdalnie zablokowany!

fot. Twitter screenshot

Rosyjskie wojsko ukradło cały sprzęt z magazynów jednego z dealerów sprzętu rolniczego w okupowanym Melitopolu. Wojskowi wysłali go do Czeczenii i musieli się zdziwić, bo dopiero po przetransportowaniu sprzętu zorientowali się, że maszyny zostały zdalnie zablokowane.

W ostatnim czasie mnożą się doniesienia o kradzieżach dokonywanych przez rosyjskie wojsko. Poza plądrowaniem domów niedawno Rosjanie obrali na cel ukraińskie maszyny rolnicze. Według jednego z ukraińskich biznesmenów Rosjanie zdecydowali się ukraść sprzęt z salonu Agrotek w Melitopolu. Maszyny są wyceniane na około 5 mln dolarów, a każdy z kombajnów waty jest ponad milion złotych.

Melitopol od początku marca okupowany jest przez Rosjan, a informator stacji CNN potwierdził, że na początek Rosjanie ukradli tylko kilka sztuk sprzętu, ale później wrócili i zabrali ze sobą wszystkie maszyny rolnicze z salonu — w sumie było ich 27.

Nie zorientowali się, że maszyny mogą zostać zablokowane

Ciężarówki, które kradły sprzęt rolniczy, były oznaczone literami „Z”, a w akcji uczestniczyły rosyjskie służby. CNN informuje, że grabież odbywa się zarówno w dzień, jak i w nocy, a łupem Rosjan pada wszystko, co jest cenne. Dzięki wyposażeniu sprzętu rolniczego w zaawansowany system GPS Ukraińcy dowiedzieli się, że większość maszyn została zabrana drogą lądową do Czeczenii (ponad 1100 km) i rozładowana w wiosce Zakan-Yurt.

Okazuje się, że maszyny przywiezione do Czeczenii są również wyposażone w system zdalnego sterowania, co oznacza, że Ukraińcy, ku rozczarowaniu grabieżców, zdołali zablokować kombajny tak, że nie da się ich nawet uruchomić.

CNN podaje, że sprzęt znajduje się obecnie w pobliżu Groznego, a Rosjanie głowią się, jak pozbyć się blokady producenta. Prawdopodobne jest, że nie uda im się odpalić sprzętu w całości i będą zmuszeni do rozebrania maszyn na części.

Według informacji z miasta, sprzęt rolniczy nie jest jedynym łupem Rosjan. Wojskowi kradną również same plony. Burmistrz Melitopola powiedział, że Rosjanie ukradli również zboże z magazynów i wywieźli je ciężarówkami.

Mamy dowody na to, że wyładowali ziarno z elewatora miejskiego Melitopola. Obrabowali elewator oraz prywatne gospodarstwa” – powiedział burmistrz.

Źródło: CNN ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Na Ukrainie Rosjanie zaczęli walczyć między sobą. Powód zaskakuje!

Julia Wieniawa, fot. Instagram @juliawieniawa

[ZDJĘCIA] Julia Wieniawa przez cały rok może czuć się jak na wakacjach. Swój olbrzymi apartament urządziła w iście balijskim stylu