w

Robert Karaś o aferze dopingowej. Sportowiec zabrał głos! „Nie ma sensu się załamywać”

Robert Karaś - fot. Instagram @robert_karas_teamkaras
Robert Karaś - fot. Instagram @robert_karas_teamkaras

Robert Karaś należy do grona największych polskich sportowców. Jest wielokrotnym mistrzem triathlonu na różnych dystansach. Ostatnio jednak jego kariera stanęła pod znakiem zapytania, gdyż oskarżono go o doping. Postanowił powiedzieć, jak sobie z tym radzi.

Robert Karaś znany jest jako jeden z najlepszych sportowców w kraju. Thiathlonista ma na swoim koncie rekord świata potrójnego, podwójnego i pięciokrotnego Ironmana. Niedawno zdobył także tytuł mistrza świata w Ultra Triathlonie na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana podczas Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro. Jednak jego kariera nie ma się najlepiej i wiszą nad nią czarne chmury, gdyż sportowca oskarżono o doping. W jego organizmie wykryto niedozwolone substancje.

Biorę pełną odpowiedzialność za wynik mojego testu antydopingowego. Jednak zapewniam, że nie przyjąłem tych substancji w celu poprawienia swojego wyniku na zawodach w Brazylii. Środki przyjąłem w styczniu, żebym mógł przygotować się do walki MMA, jaką stoczyłem 3 lutego. Nie miało to żadnego pozytywnego wpływu na moje przygotowania ani sam start w Pucharze Świata, który odbył się pod koniec maja. Jako dowód mojej prawdomówności przedstawiam dokumentację z badania wariografem — informował na Instagramie.

Badanie wariografem potwierdziło, że biegacz nie stosował żadnych substancji dodatkowych podczas zmagań w Brazylii, ani też w trakcie przygotowań do nich. Jednak to nie uciszyło sprawy. W sieci wciąż pojawiają się pełne hejtu komentarze, a niektóre firmy zerwały już kontrakty z Karasiem. Sportowiec postanowił powiedzieć, jak sobie z tym radzi.

Jak ze skandalem radzi sobie Karaś?

Sportowiec zdążył już wytłumaczyć się w mediach społecznościowych z zaistniałej sytuacji. Przyznał, że przed galą MMA przyjmował przypisane mu leki, zawierające niedopuszczone substancje w świecie sportu. Jednak nie brał ich, by polepszyć swoje wyniki w jakikolwiek sposób w trakcie udziału w triathlonach. Wyjaśnienia Karasia jednak na niewiele się zdały, ponieważ wielu fanów się od niego odwróciło, a w sieci wciąż pojawiają się negatywne komentarze.

Powiem wam, że w tak trudnym momencie właśnie taki sport i spędzanie czasu z przyjaciółmi, z rodziną, ratuje życie, dlatego jak macie jakiś słabszy okres w życiu, to nie ma sensu się załamywać, leżeć w łóżku. Załóżcie buty, idźcie pobiegać, spotkajcie się z przyjaciółmi. Wtedy naprawdę ładuje się baterie i są same pozytywne myśli. Pozdro — mówi do kamery Karaś.

Sportowiec jednak nie przejmuje się falą hejtu i próbuje oczyścić swoje imię. Przez aferę dopingową spotkał się nie tylko z krytyką, ale także problemami finansowymi. Miał stracić na tym aż 600 tysięcy złotych. Aby poradzić sobie z tą trudną sytuacją, spędza czas na aktywności fizycznej oraz z najbliższymi. To samo polecał swoim fanom, jeżeli borykają się z kłopotami w życiu.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Liroy - fot. Instagram @liroy_marzec

Liroy ma nową partnerkę. Pokazał ukochaną w mediach społecznościowych

Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski - fot. Instagram @martyna.world @przekossakowski

Martyna Wojciechowska podsumowuje małżeństwo z Kossakowskim. Co myśli o miłości? „Nie tracę wiary”