w

Robert Karaś podejrzany o DOPING! Straci rekord? Wydał dobitne oświadczenie: „Nie mam nic do ukrycia”

Robert Karaś fot. Instagram @robert_karas_teamkaras

Robert Karaś przekazał właśnie szokującą informację. W organizmie sportowca podczas badań przeprowadzonych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ultra Triathlonu wykryto ślad niedozwolonych substancji. „Oświadczam, że nigdy nie stosowałem żadnej formy dopingu” – mówi Karaś.

Robert Karaś w maju tego roku w Brazylii dopiął swego celu i ustanowił nowy rekord świata 10-krotnego Ironmana. Mimo kontuzji i wyczerpania sportowiec dotarł na metę z czasem 164 godzin, 14 minut i 2 sekund. Na niezwykle wymagające zawody złożyło się 38 kilometrów pływania, 1800 kilometrów jazdy na rowerze i 422 kilometry biegu.

Podczas rywalizacji Robertowi towarzyszył tylko ból i zmęczenie fizyczne, ale także chwile, w których Karaś był bliski załamania psychicznego. Jak 34-latek zdradził kilka dni po pobiciu rekordu, w pewnym momencie zadzwonił do Agnieszki Włodarczyk ze łzami w oczach.

Robert Karaś podejrzany o doping?

Niestety, w niedzielę wieczorem Robert Karaś przekazał niepokojące wieści. Jak poinformował w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie, w jego organizmie wykryto śladową ilość niedozwolonych substancji.

Z ogromnym niedowierzaniem przyjąłem wiadomość od organizatora zawodów w Brazylii, że w moim organizmie wykryto śladowe ilości niedozwolonych substancji. Federacja International Ultra Triathlon Association (IUTA), na tym etapie nie podaje takich informacji do publicznej wiadomości, ale ja nie mam nic do ukrycia i zdecydowałem się sam o wszystkim was poinformować – rozpoczął Karaś.

Sportowiec podkreślił, że jest zszokowany wynikami badań i zapewnił, że nigdy w swojej karierze nie stosował dopingu. Zdradził także, że przed startem sam zwrócił się do federacji IUTA o zapewnienie badań antydopingowych, co miało umożliwić mu oficjalne uznanie potencjalnego rekordu.

Oświadczam, że nigdy nie stosowałem żadnej formy dopingu. Przed startem w Brazylii sam zabiegałem u organizatorów o zapewnienie badań antydopingowych, ponieważ tylko w ten sposób mój wynik mógł zostać oficjalnie uznany za rekord świata. W całej mojej karierze zawsze byłem czysty, co potwierdzały wyniki wielu badań antydopingowych, jakie przechodziłem po każdym z dotychczasowych startów w Pucharze Świata – zaznaczył.

Karaś wyznał, że po wstępnej analizie niedozwolone substancje mogły znajdować się w lekach, które przyjmował po urazach i złamaniach doznanych na początku tego roku.

Zostałem wielokrotnie zapewniony, że przyjęcie tych leków nie będzie miało żadnego wpływu na przygotowania, ani na sam występ w Brazylii. Jestem w stałym kontakcie z federacją IUTA. W tej chwili czekam na wynik badania próbki B. Niezależnie jednak od tych wyników i od ostatecznej decyzji federacji, chcę podzielić się swoją historią. Niech będzie to przestroga dla innych sportowców, żeby stosowali zasadę ograniczonego zaufania do opinii ekspertów – zakończył wpis.

Pod postem Karasia pojawiło się wiele komentarzy wspierających sportowca. O uczciwości Roberta przekonana jest między innymi jego ukochana.

O tym, że jesteś uczciwy, wiem najlepiej, bo jestem z Tobą każdego dnia – napisała Agnieszka Włodarczyk.

Poniżej możecie obejrzeć całe oświadczenie Roberta:

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Cardi B - fot. Instagram @iamcardib

Fanka oblała Cardi B drinkiem podczas koncertu. Ostra reakcja raperki (WIDEO)

Książę Harry, Meghan Markle, David Beckham, Victoria Bechkam - fot. Youtube @BBCNews, Instagram @victoriabechkam

Koniec wieloletniej przyjaźni? David Beckham wściekły na księcia Harry’ego i Meghan Markle