w

SuperSuper

Pandora Gate. Grupa Anonymous prześwietla polskich YouTuberów. Na celowniku znane nazwiska. Udostępnili pierwsze informacje

Anonymous, Pandora Gate - fot. Pixabay @TheDigitalArtist
Anonymous, Pandora Gate - fot. Pixabay @TheDigitalArtist

Sprawą Pandora Gate żyje cała Polska, ale nikt się chyba nie spodziewał, że stanie się ona głośna również poza granicami naszego kraju. Informacje o tym, co się dzieje wśród polskich influencerów dotarły do największej na świecie grupy hakerskiej Anonymous. Już zaczęli działać.

Anonymous to globalna grupa hakerów. Ich działania najczęściej mają charakter polityczny. Kolektyw sprzeciwia się ograniczaniu wolności obywatelskich, korupcji, konsumpcjonizmowi, cenzurze, praktykom Kościoła scjentologicznego oraz łamaniu praw zwierząt.

Bardzo aktywnie działali na początku wojny Rosji z Ukraina. Wykradli ponad 360 plików należących do Roskomnadzoru. Włamali się do rosyjskiej telewizji i zhakowali dziesiątki firm z tego kraju, a także tych, które nie planowały wycofać swojej działalności na ich terenie. Grupie hakerów udało się nawet rozbić Bank Centralny w Rosji.

Hakerzy z Anonymous biorą się za polskich YouTuberów

Tym razem uwagę najpopularniejszych hakerów na świecie przykuła sytuacja YouTuberów w Polsce, którą od kilku dni żyje cały kraj. Śledztwo rozpoczęli influencerzy Sylwester Wardęga i Mikołaj „Konopsky” Tylko, a aktualnie sprawą zajmuje się prokuratura. Na profilu Anonymous na Twitterze udostępnili oficjalne oświadczenie wraz z linkiem do filmu Sylwestra Wardęgi.

Polska prokuratura w dniu dzisiejszym ogłosiła postępowanie przeciwko tym osobom. Nie jesteśmy obojętni na czyny popełnione przez osoby „Stuu , Dubiel” chcemy wyrazić nasze wsparcie dla ofiar osób wymienionych wyżej – napisali.

Do wpisu dołączyli zdjęcie Marcina Dubiela, Stuu, Boxdela i Deejaya Pallaside’a, na którym każdy z nich ma namalowany na twarzy celownik.

Na następne kroki kolektywu Anonymous nie trzeba było długo czekać. Udostępnili kolejką grafikę, z której wynika, że udało im się dostać na pocztę jednej z osób zamieszanych w aferę Pandora Gate. Internauci mają podejrzenia, że może chodzić o konto mailowe Stuarta Burtona.

Kilka godzin później na profilu hakerów pojawił się gif z zegarem. Poinformowali w zagadkowej wiadomości, że weszli w posiadanie większej ilości informacji i prawdopodobnie będą je upubliczniać.

Co jeszcze odkryli hakerzy z Anonymous?

@pantofelek.pl Anonymous zianteresowali sie sprawą polskich YouTuberów 🤯 Pandora Gate #pantofelekpl #pandoragate #stuu #anonymous ♬ dźwięk oryginalny – Pantofelek.pl
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Małgorzata Tomaszewska - fot. Piętka Mieszko/AKPA, Instagram @malgorzata__tomaszewska

Małgorzata Tomaszewska wkrótce po raz drugi zostanie mamą. W końcu zdradziła płeć maleństwa! „Marzenia się spełniają”

Tymon Tymański, Sara Brylewska - fot. AKPA

Tymon Tymański był w związku z 15-letnią córką przyjaciela! Odsłonił kulisy tej osobliwej relacji. „Musiałem przedstawiać się jako TATA”