w

Tymon Tymański był w związku z 15-letnią córką przyjaciela! Odsłonił kulisy tej osobliwej relacji. „Musiałem przedstawiać się jako TATA”

Tymon Tymański, Sara Brylewska - fot. AKPA
Tymon Tymański, Sara Brylewska - fot. AKPA

Tymon Tymański jest jedną z niewielu osób publicznych, które odważyły się opowiedzieć o swojej relacji z nieletnią. Przed laty wszedł w związek z 15-letnią córką przyjaciela, choć był od niej o 18 lat starszy!

Tymon Tymański to znany muzyk i kompozytor, który współtworzył takie zespoły jak Miłość, Kury, Czan, Masło, The Users czy Tymon & The Tranistors. 55-latek wielokrotnie gościł na pierwszych stronach gazet z uwagi na bujne życie uczuciowe. Pierwszą żoną artysty była Anna Lasocka, kolejną Marta Handschke, a trzecią Maria Bros.

O tym ostatnim związku było głośno, ponieważ w jednym z wywiadów wyznał, że są w otwartym związku. Najwidoczniej nie uzgodnił tej kwestii z partnerkę, gdyż ta w odpowiedziała mu pozwem rozwodowym.

Najwięcej kontrowersji budziła jednak relacja Tymańskiego z Sarą Brylewską. Fakt, że jest córką jego ówczesnego przyjaciela, Roberta Brylewskiego nie budziłby obiekcji, gdyby nie fakt, że była wówczas 15-letnią dziewczynką.

Tymon Tymański w przeszłości związał się z 15-latką

Tymon był świadomy, jak duże ryzyko niesie ze sobą związek z nastolatką i nie raz podkreślał, że od początku jej odejście wisiało w powietrzu. Poznali się, gdy Sara miała 13 lat, a on 31. Po dwóch latach oficjalnie zostali parą i od początku musieli stawiać czoła wielu trudnym sytuacjom. Stał się nie tylko jej partnerem, ale też poniekąd substytutem… ojca. Mimo to przeżyli razem 8 lat.

Zaczęliśmy ze sobą chodzić, kiedy miała prawie 15 lat. Był taki czas, że chodziłem na zebrania szkolne. Tak bywało, że musiałem przedstawiać się jako tata, ale wiesz, wziąłem na klatę odpowiedzialność. Nigdy nie miałem skłonności, które kazały mi się interesować dziewczynami poniżej 15. roku życia. Na pewno można to złożyć na karb mojej życiowej niedojrzałości — powiedział podczas wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego w 2013 roku.

Choć muzyk obdarzył ukochaną silnym uczuciem, ich związek nie przetrwał próby czasu. W pewnym momencie zaczęli się od siebie oddalać, mimo że bardzo ją kochał. Kulisy odsłonił w 2009 roku i nie krył, że rozstanie było dla niego bolesne, tym bardziej że to była najdłuższa relacja w całym jego życiu.

Przestałem być dla niej partnerem. Stałem się tylko opiekunem i pseudoojcem […]. Nie złożymy ciała z trupa i nie da się zanalizować przyczyny rozpadu miłości. Mogę tylko powiedzieć, że ja do końca kochałem. Niestety, przez ostatni rok bardzo odeszliśmy od siebie. Sara podjęła decyzję o rozstaniu. Wierzyłem, że jeszcze się uda. Musiałem zadusić tę miłość. Oddać ją na złom — tłumaczył w wywiadzie dla Gali.

Choć Brylewska przez długi czas nie chciała zagłębiać się w to, co ich łączy, po rozstaniu wyznała Monitorowi, że relacja z Tymonem była dla niej przyśpieszonym kursem dojrzewania. Podkreśliła, że muzyka zawsze ma wpływ na tego rodzaju kontakty, a dzięki koncertom czy próbom spotykają się ze sobą różne pokolenia.

Tymon Tymański, Sara Brylewska - fot. AKPA
Tymon Tymański, Sara Brylewska – fot. AKPA

Tymański opowiedział o ich związku również na łamach swojej biografii pt. ADHD. Autobiografia. Zrobił to, ponieważ uważa, że ich relacja była tak romantyczna, że z powodzeniem mogłaby zostać wykorzystana jako scenariusz.

Wyglądało to jak wyglądało, ale przeżyliśmy ze sobą wiele lat w przyjaźni i wsparciu. Moi koledzy są z piętnastolatkami na chwilę po koncercie. Ja byłem 8 lat z moją kobietą, w której się zakochałem — wyznał podczas wizyty Dzień dobry TVN.

To niejedyna relacja Tymona Tymańskiego, w którym między nim, a jego partnerką była tak duża różnica wieku. Maria Bros była od niego młodsza o 19 lat.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Anonymous, Pandora Gate - fot. Pixabay @TheDigitalArtist

Pandora Gate. Grupa Anonymous prześwietla polskich YouTuberów. Na celowniku znane nazwiska. Udostępnili pierwsze informacje

Aleksander Kwaśniewski - fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Aleksander Kwaśniewski miał zabieg, po którym doszło do poważnych komplikacji. „Dwie godziny później nie mogłem wstać”