w

Afera po ostatnim odcinku programu Agaty Młynarskiej. Poszło o wychowanie dzieci. „Jak im się nie podoba, jest DOM DZIECKA”. Internauci w szoku

Agata Młynarska, Konfrontacje Agaty - fot. Instagram @tvnstyle_official
Agata Młynarska, Konfrontacje Agaty - fot. Instagram @tvnstyle_official

Zdaje się, że ostatni odcinek programu Agaty Młynarskiej przelał czarę goryczy. Na antenie dyskutowano na temat wychowania dzieci. Jedna z matek powiedziała coś, co jedną z uczestniczek rozmowy niemal doprowadziło do płaczu, a internauci oburzyli się do granic możliwości. O co poszło?

Agata Młynarska niedawno wróciła na antenę z nowym programem. Od początku było wiadomo, że Konfrontacje Agaty będą budziły kontrowersje. Z założenia w każdym odcinku pojawiają się osoby o odmiennych poglądach, które mają okazję w kontrolowanych warunkach wymienić się swoimi spostrzeżeniami. Zadaniem prowadzącej jest doprowadzić do tego, by wszyscy doszli do wspólnego konsensusu. Nie jest to łatwe zadanie, a najlepszym tego dowodem jest ostatni odcinek. W sieci rozpętała się burza, a jedna z rozmówczyń omal nie popłakała się przed kamerami.

Konfrontacje Agaty. Jedna z bohaterek zaleciła dzieciom, by się spakowały i przeniosły do domu dziecka

Kwestie związane z opieką i wychowaniem dzieci zawsze budzą silne emocje, zwłaszcza, gdy mierzą się ze sobą dwa obozy. Choć dużo mówi się o bezstresowym wychowaniu pociech, wciąż w wielu domach narzucana jest dyscyplina, a każdy akt niesubordynacji względem rodziców pacyfikowany karami.

W ostatnim odcinku Konfrontacji Agaty po obu stronach stołu zasiadły mamy. Sylwia i Justyna były zwolenniczkami wychowywania bez zbędnego stresu, z kolei Beata i Sylwia w swoich domach stosują kary i trzymają dyscyplinę. Od razu było wiadomo, że dyskusja będzie zażarta, lecz chyba nikt nie spodziewał się, że na antenie padną takie słowa.

Przedstawicielki surowych rodziców przekonywały przed kamerami, że nie pozwolą, by ich dzieci wchodziły im na głowy i pyskowały. Z kolei te drugie podkreślały, że lepiej być kochającą matką i nie zachowywać się jak przełożona, która wymusza dyscyplinę. Wtem Młynarska zapytała, co zrobić, gdy pociechy nie stosują się do zasad i reguł. Do głosu doszła Sylwia, która zdradziła, jak sobie radzi w takich sytuacjach.

Ja powiedziałam moim dzieciom: jeśli im się nie podoba, proszę pakować walizki i do widzenia. Mówię: jest dom dziecka, możecie się wyprowadzić

– wspominała.

Druga strona skwitowała to słowami: to jest tragedia. W oczach jednej z pań reprezentujących przeciwny obóz zaszkliły się łzy. Zaczęła dopytywać:

Świadoma, dorosła kobieta mówi tak do dziecka?!

Druga natomiast dopytywała, czy podobne metody wychowawcze stosowali jej rodzice. Sylwia wyznała, że nie, bo inne czasy były. Później przekonywała, że chciałaby być tak karana, jeżeli to by zadziałało. Gdy padło pytanie, dlaczego tak mówi do swoich pociech, skoro nie wyniosła tego z domu, to odpowiedziała:

Bo ja chcę ich wychować na dobrych ludzi.

Zgodnie z przewidywaniami, gdy w sieci pojawił się fragment dyskusji, w sekcji komentarzy rozgorzała prawdziwa burza. Internauci nie tylko nie godzą się ze stosowaniem kar wobec dzieci i straszeniem ich przeprowadzką do domu dziecka, ale też apelują do TVN Style o zdjęcie programu z anteny.

  • Czy to bazar? Takie programy w ogóle nie powinny być emitowane, bynajmniej nie w taki sposób.
  • Obu tym wstrętnym, okrutnym babsztylom powinno się ograniczyć prawa rodzicielskie za psychiczne znęcanie się nad swoimi dziećmi. Głupot, jakie one wygadują ciężko nawet słuchać. Stosują szantaż emocjonalny, manipulacje i warunkują potrzeby i uczucia swoich dzieci. Nie ma to nic wspólnego z wychowaniem, a nawet tresurą.
  • Myślałam, że mamy więcej świadomych matek, ale jednak nie… Własnemu dziecku życzyć wyprowadzki do domu dziecka… Co trzeba mieć w głowie.
  • Bardzo współczuję jej dzieciom. Słowa ranią i powodują traumy. Dzieci uczą się zachowań z obserwacji, jej energia i sposób mówienia już wskazuje, że jest bardzo źle.
  • To jest totalnie toksyczny program.
  • Słowa ranią bardziej. Mam nadzieję, że ktoś sprawdził, co dzieje się w tym domu i z dziećmi.
  • Ten program jest tak głupi, że nie spodziewałam się tego po Pani Agacie. To nie są rozmowy, tylko targowisko, które ma być kontrowersyjne.
  • Ludzie powinni mieć badania psychologiczne przed zostaniem rodzicami. Ta kobieta to potwór.

A wy co myślicie na ten temat? Jesteście zwolennikami bezstresowego wychowania czy wręcz przeciwnie?

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku - fot. Canva

Horoskop tygodniowy 13-19 maja 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Odkryj swoją przyszłość i sprawdź, co jest ci pisane w gwiazdach

Katarzyna Warnke - fot. Baranowski/AKPA

Katarzyna Warnke zdradziła, czy jej życie zmieniło się po rozstaniu ze Stramowskim. Wspomniała o córce. „Może będzie krytycznie nastawiona do mnie”