w

Ojciec Wojciecha Szczęsnego bezwzględnie ocenił jego styl gry. Nie zostawił na nim suchej nitki! „W ogóle nie należałoby go powoływać”

Wojciech Szczęsny - Piętka Mieszko/AKPA
Wojciech Szczęsny - Piętka Mieszko/AKPA

Nad Wojtkiem Szczęsnym jeszcze niedawno rozpływał się cały świat, bowiem podczas Mundialu 2022 wykazał się niebywałym talentem. Ostatnio jednak szczęście mu nie dopisało i podczas ostatniego meczu Juventus przegrał z wynikiem 2:4. Ojciec bramkarza nie zostawił na nim suchej nitki. Mocne słowa.

Wojciech Szczęsny być może pasji do piłki nożnej nie wyssał z mlekiem matki, ale już od urodzenia miał styczność z tą dyscypliną sportową. Jego ojciec, Maciej Szczęsny w latach 1991-1996 był bramkarzem w reprezentacji Polski. Z racji tego, że kilkukrotnie zmieniał barwy klubu, jest jedynym zawodnikiem w historii, który zdobył mistrzostwo Polski z czterema różnymi klubami. Gdy zakończył karierę, skupił się na swoich innych pasjach. Dziś jest znanym trenerem, komentatorem telewizyjnym i ekspertem piłkarskim.

Wojtek nigdy nie miał lekko, zważywszy na to, że jego ojciec świetnie zna się na piłce nożnej. Na przestrzeni lat wyraźnie można było dostrzec, że się nie dogadują, a teraz ich relacje są wręcz fatalne. Senior wielokrotnie krytykował styl gry syna, ale chyba jeszcze nigdy nie ocenił go tak ostro, jak teraz.

Maciej Szczęsny MIAŻDŻY Wojciecha Szczęsnego

W ostatni weekend drużyna 33-latka przegrała z Sassuolo 2:4. Komentatorzy oczywiście wytknęli piłkarzom wszystkie błędy, lecz najgorzej ocenili grę Wojtka. Nie byli jednak tak surowi, jak jego ojciec, który w rozmowie z twórcami kanału Cioną po oczach nie zostawił na juniorze suchej nitki. W pewnym momencie zaczął nawet zastanawiać się nad tym, czy w ogóle jest sens, by dalej powoływać go do reprezentacji!

Jakie aspekty bierzemy pod uwagę w ustalaniu hierarchii? Czy jest to forma zaprezentowana w ostatnim meczu? Bo gdyby tak było, to Wojtka w ogóle nie należałoby powoływać. Pierwsza bramka, którą puścił, to cyrk na kołach. Pytanie, jakie aspekty selekcjoner i trenerzy bramkarzy biorą pod uwagę przy wysyłaniu powołań. Klasę danego zawodnika, jego umiejętności i charakter, czy to, w jakiej formie jest przez ostatni tydzień, czy dwa? U każdego selekcjonera i trenera bramkarzy ma prawo to wyglądać inaczej — podsumował.

Myślicie, że był za ostry?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Viki Gabor - fot. Instagram @vikigaborofficial

Viki Gabor choć ma dopiero 16 lat, już zarabia krocie! Wyszło na jaw, ile dostaje za jeden post na Instagramie. Kwota zwala z nóg!

Sylwester Wardęga, Lakarnum, Gargamel - fot. Youtube @goatspl Instagram @lakarnum

Upadek polskiego YouTube’a?! Przez aferę ze Stuu internauci zaczęli łączyć kropki i wyciągają brudy na twórców. Kolejni podejrzani wydają oświadczenia