w

Maciej Szczęsny usłyszał wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Wystarczająca kara?

Fot. YouTube / Screenshot

Maciej Szczęsny jest kolejną znaną osobą, która w ostatnim czasie ma problemy z prawem. Były bramkarz polskiej reprezentacji usłyszał już wyrok za swój wybryk.

Kilka dni temu za jazdę bez uprawnień skazany został Piotr Kraśko. Popularny prezenter telewizyjny poruszał się po drogach publicznych bez prawa jazdy od 2015 roku. Za ten czyn, który w świetle obecnego prawa jest przestępstwem, sąd skazał go na 7,5 tys. zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Maciej Szczęsny, czyli ojciec obecnego bramkarza polskiej kadry – Wojciecha Szczęsnego – został zatrzymany kilka tygodni temu. 56-latek prowadził pojazd, mając 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze policji natychmiast odebrali mu prawo jazdy, a następnie Szczęsny musiał złożyć zeznania na komendzie. Teraz doczekał się wyroku za swój bardzo nieodpowiedzialny wybryk.

Sąd skazał Macieja Szczęsnego na 60 godzin prac społecznych, które musi wykonać w ciągu 2 miesięcy. Do tego na trzy lata zabrał mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów i nałożył na niego grzywnę w wysokości pięciu tysięcy złotych. Kwota ta jest przeznaczona na poczet pokrzywdzonych w wypadkach drogowych.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Kinga Rusin grzmi w sieci: „Polska 2021 na Święta to PISowskie piekło”

Marianna Schreiber oburzona! „Karetka nie przyjedzie. Co się dzieje w tym kraju? Straciłam przytomność i nie mogłam się podnieść”