w

Nie żyje Janusz Grudziński, znany jako Xiążę Warszawski. Muzyk związany z zespołem Kult odszedł w wieku 61 lat

Nie żyje Janusz Grudziński - fot. Piętka Mieszko/AKPA
Nie żyje Janusz Grudziński - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Nie żyje Janusz Grudziński. Muzyk przez blisko 40 lat towarzyszył na estradzie zespołowi Kult. Smutne wieści przekazali jego przyjaciele.

Nie żyje Janusz Grudziński. W środowisku muzycznym był znanym muzykiem rockowym, który przez blisko 40 lat występował z zespołem Kult. Informację o jego nagłej śmierci przekazali przyjaciele. Miał zaledwie 61 lat.

Nie żyje Janusz Grudziński, przez lata klawiszowiec Kultu, niezapomniany Xiążę Warszawski, wspaniały przyjaciel… Moja żona najpierw się rozpłakała, a potem roześmiała, przypominając jak Janusz, na koncertach grał i jednocześnie czytał książkę — brzmi oświadczenie opublikowane przez Roberta Mazurka na platformie X.

Kim był Janusz Grudziński?

Janusz Grudziński urodził się 17 października 1961 roku, więc za kilka dni świętowałby 62. urodziny. Był znanym muzykiem rockowym, który grał na gitarze i instrumentach klawiszowych, a w swojej karierze miał też epizod z wiolonczelą. Do Kultu dołączył w 1982 roku i z przerwami występował z zespołem do września 2020 roku. Zajmował się również pisaniem muzyki filmowej — to on odpowiedzialny był m.in. za ścieżkę dźwiękową do Rodziny zastępczej.

Nie żyje Janusz Grudziński - fot. Piętka Mieszko/AKPA
Nie żyje Janusz Grudziński – fot. Piętka Mieszko/AKPA

Z Kultem nagrał 17 albumów. Z Kazikiem Staszewskim wypuścił dwa krążki, z zespołami Przyjaciele i Orkiestra na zdrowie po jednym, a w 2006 pod pseudonimem Xiążę Warszawski nagrał solową płytę Olśnienie.

Nie żyje Janusz Grudziński - fot. Piętka Mieszko/AKPA
Nie żyje Janusz Grudziński – fot. Piętka Mieszko/AKPA
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Sylwia Bomba, Grzegorz Collins - fot. Instagram @sylwiabomba, @grzegorz_greg_collins

Plotki o romansie Sylwii Bomby i Grzegorza Collinsa są prawdą? Celebrytka komentuje: „Grzesiu jest bardzo przystojny”

Sebastian Fabijański - fot. Filip Radwański/AKPA

Sebastian Fabijański opowiedział o pobycie w szpitalu psychiatrycznym. „Prawda na mój temat jest taka, że jestem pogubiony”