w

Magda Gessler może mieć poważne kłopoty? Zainteresowała się nią PROKURATURA. Restauratorce grozi ogromna grzywna

Magda Gessler - fot. Instagram @magdagessler_official
Magda Gessler - fot. Instagram @magdagessler_official

Magda Gessler jest pod lupą prokuratury. Jak ustalił Super Express, Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez celebrytkę. O co chodzi?

Magda Gessler to jedna z najpopularniejszych osobistości ze stacji TVN. Od ponad dziesięciu lat prowadzi uwielbiany przez widzów program Kuchenne rewolucje, w którym odmienia losy restauracji w całej Polsce. Odkąd pierwszy raz pojawiła się przed kamerami, zrobiło się o niej głośno za sprawą jej ciętego języka i ekspresywnych reakcji. Gwiazda jest znana nie tylko ze swojej wiedzy kulinarnej, ale również z bujnego życia uczuciowego. Na swoim koncie ma kilka związków, ale również przelotny romans z Piotrem Adamczykiem.

Magda Gessler pod lupą prokuratury

Większość celebrytów w dzisiejszych czasach prowadzi konta w mediach społecznościowych. Facebook i Instagram nie są obce Magdzie Gessler. Niestety z powodu opublikowanej na jednym z jej portali reklamy może mieć teraz problemy.

Ostatnimi czasy sporo gwiazd zostało zgłoszonych do prokuratury ze względu na podejrzenie nielegalnego reklamowania alkoholu. Do tego grona może dołączyć również słynna restauratorka. W marcu na jej profilu facebookowym opublikowana została reklama wina, co może okazać się niezgodne z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom skomentował tę sprawę w rozmowie z Super Expresem.

KCPU w maju 2023 r. skierowało do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ujętego w art. 45 [2] ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, polegającego na niezgodnej z ustawą reklamie wina, opublikowanej w marcu 2023 r. na portalu społecznościowym Facebook za pośrednictwem profilu Magda Gessler – poinformował dr n. med. Piotr Jabłoński.

Sprawie przyglądają się pracownicy Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Na ten moment nie postawiono oficjalnych zarzutów. Za reklamę alkoholu może grozić nawet do pół miliona grzywny.

Przedmiotowe postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie i dotyczy ono przestępstwa nielegalnej reklamy alkoholu z art. 45 [2] ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Postępowanie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów. Trwa gromadzenie materiału dowodowego – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Ochota.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Eko święta

Eko święta. Jak zapobiec marnowaniu jedzenia po świątecznym ucztowaniu?

Świąteczne stylizacje dla niej

Świąteczne stylizacje dla Niej. Inspiracje pełne blasku i elegancji [KUPONY RABATOWE]