w

SuperSuper DramatDramat

Jeden z najlepszych rosyjskich snajperów zlikwidowany. „Nikt nie mógł uwierzyć, że mu się to może przydarzyć”

fot. (Фокус / mil.ru)

Sił Zbrojne Ukrainy zabiły dowódcę drużyny snajperskiej 1. plutonu strzeleckiego rosyjskiej kompanii strzeleckiej. Siergiej Carkow wygrywał międzynarodowe konkursy i był uznawany za jednego z najlepszych snajperów swojego regionu.

Z informacji podanych przez portal Chita.ru, który jako pierwszy napisał o rosyjskiej stracie, młodszy sierżant Carkow był najlepszym strzelcem w swojej brygadzie i po zgonie na Ukrainie został pośmiertnie odznaczony Orderem Odwagi.

Kim był Carkow?

Siergiej Carkow urodził się w miejscowości Borizia w Kraju Zabajkalskim w 1983 roku. Miejscowe wojskowe biuro rekrutacyjne w rozmowie z dziennikarzami przyznało, że snajper zginął podczas „operacji specjalnej”.

Siergiej Carkow służył w kompanii strzeleckiej. Był najlepszym snajperem w brygadzie. Wszyscy bardzo go szanowali, był profesjonalistą, cieszył się autorytetem. Nikt nie mógł uwierzyć, że mu się to może przydarzyć” – przekazali wojskowi z miejscowego oddziału rekrutacyjnego.

Царьков
fot. Фокус

Carkow od 2016 roku regularnie brał udział i odnosił sukcesy w międzynarodowych igrzyskach wojskowych w konkurencji „Sniper Fronier” i kilka razy został ich laureatem. Pogrzeb miał odbyć się 10 kwietnia, ale informacja dopiero teraz się rozprzestrzeniła.

Borizia, z której pochodził snajper, jest położona w pobliżu granicy z Mongolią (90 km) i Chinami (110 km).

To nie pierwszy raz, kiedy udekorowany podczas zawodów Rosjanin zginął na froncie. Jakiś czas temu okazało się, że poległ rosyjski mistrz w biathlonie czołgów – dyscyplinie sportów wojskowych, w której zawodnicy poruszają się czołgiem i strzelają do celów, którymi są tarcze symbolizujące wrogie pojazdy.

город Борзя на карте
fot. miejsce urodzenia snajpera / Google Maps

Sztab Generalny Sił Zbrojny Ukrainy poinformował w środę, że od początku inwazji Rosja straciła około 28,3 tys. żołnierzy. Według ukraińskich danych, Rosjanie ostatniej doby największe straty ponieśli na kierunkach słowiańskim, krzyworoskim i zaporoskim.

Źródło: Фокус ; Chika.ru

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Azowstal zostanie przejęty przez Rosjan. Zdradzili, co powstanie na terenie zakładów

Magdalena Stępień, fot. Instagram @magdalena___stepien

Magdalena Stępień uskarża się na koszty życia w Izraelu. „Gdyby nie wsparcie rodziny, jadłabym tu SUCHY CHLEB. I tak to robię”