w

SuperSuper DramatDramat

Jeden z najlepszych rosyjskich snajperów zlikwidowany. „Nikt nie mógł uwierzyć, że mu się to może przydarzyć”

fot. (Фокус / mil.ru)

Sił Zbrojne Ukrainy zabiły dowódcę drużyny snajperskiej 1. plutonu strzeleckiego rosyjskiej kompanii strzeleckiej. Siergiej Carkow wygrywał międzynarodowe konkursy i był uznawany za jednego z najlepszych snajperów swojego regionu.

Z informacji podanych przez portal Chita.ru, który jako pierwszy napisał o rosyjskiej stracie, młodszy sierżant Carkow był najlepszym strzelcem w swojej brygadzie i po zgonie na Ukrainie został pośmiertnie odznaczony Orderem Odwagi.

Kim był Carkow?

Siergiej Carkow urodził się w miejscowości Borizia w Kraju Zabajkalskim w 1983 roku. Miejscowe wojskowe biuro rekrutacyjne w rozmowie z dziennikarzami przyznało, że snajper zginął podczas „operacji specjalnej”.

Siergiej Carkow służył w kompanii strzeleckiej. Był najlepszym snajperem w brygadzie. Wszyscy bardzo go szanowali, był profesjonalistą, cieszył się autorytetem. Nikt nie mógł uwierzyć, że mu się to może przydarzyć” – przekazali wojskowi z miejscowego oddziału rekrutacyjnego.

Царьков
fot. Фокус

Carkow od 2016 roku regularnie brał udział i odnosił sukcesy w międzynarodowych igrzyskach wojskowych w konkurencji „Sniper Fronier” i kilka razy został ich laureatem. Pogrzeb miał odbyć się 10 kwietnia, ale informacja dopiero teraz się rozprzestrzeniła.

Borizia, z której pochodził snajper, jest położona w pobliżu granicy z Mongolią (90 km) i Chinami (110 km).

To nie pierwszy raz, kiedy udekorowany podczas zawodów Rosjanin zginął na froncie. Jakiś czas temu okazało się, że poległ rosyjski mistrz w biathlonie czołgów – dyscyplinie sportów wojskowych, w której zawodnicy poruszają się czołgiem i strzelają do celów, którymi są tarcze symbolizujące wrogie pojazdy.

город Борзя на карте
fot. miejsce urodzenia snajpera / Google Maps

Sztab Generalny Sił Zbrojny Ukrainy poinformował w środę, że od początku inwazji Rosja straciła około 28,3 tys. żołnierzy. Według ukraińskich danych, Rosjanie ostatniej doby największe straty ponieśli na kierunkach słowiańskim, krzyworoskim i zaporoskim.

Źródło: Фокус ; Chika.ru

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Azowstal zostanie przejęty przez Rosjan. Zdradzili, co powstanie na terenie zakładów

Magdalena Stępień, fot. Instagram @magdalena___stepien

Magdalena Stępień uskarża się na koszty życia w Izraelu. „Gdyby nie wsparcie rodziny, jadłabym tu SUCHY CHLEB. I tak to robię”