w

FSB twierdzi, że udaremniła zamach na Sołowiowa. Rosjanie zaliczyli wpadkę? [ZDJĘCIA]

fot. Sołowiow z Putinem i "dowody" (Kremiln.ru / Twitter)

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że zatrzymała grupę „neonazistów”, którzy w planach mieli dokonanie zamachu na prokremlowskiego prezentera telewizyjnego Władimira Sołowiowa. Rosjanie podzielili się też zdjęciami z kwatery zatrzymanych osób – niektóre z przedmiotów budzą wątpliwości co do autentyczności akcji.

25 kwietnia w rosyjskich mediach pojawiła się informacja o rozbiciu grupy złożonej z członków „neonazistowskiej organizacji terrorystycznej National Socialism/White Power„, która na polecenie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy miała planować zabójstwo propagandysty Władimira Sołowiowa.

Komitet Śledczy przekazał, że do zatrzymania sześciu osób doszło w Moskwie. Zamachowcy mieli planować wysadzenie samochodu Sołowiowa, a jak podaje FSB, w ich mieszkaniu znaleziono m.in: materiały wybuchowe domowej roboty, osiem koktajli Mołotowa, sześć pistoletów Makarowa, obrzyn, granat, ponad tysiąc sztuk amunicji różnego kalibru, narkotyki, sfałszowane ukraińskie paszporty, literaturę i akcesoria nacjonalistyczne oraz symbole nazistowskie. FSB stwierdziła, że zamachowcy mieli przyznać się, że chcieli przeprowadzić atak.

Wielka wpadka?

Rosjanie na dowód udanej akcji zaprezentowali kilka zdjęć posiadanych przez spiskowców przedmiotów. Na zdjęciach widać między innymi koszulkę ze swastyką, zdjęcia Hitlera, czy narkotyki. Wśród rzeczy zamachowców zwracają jednak uwagę wyeksponowane przez FSB… trzy egzemplarze gry komputerowej Sims 3.

Założyciel portalu śledczego Bellingcat Eliot Higgings stwierdził, że jego zdaniem gry wskazują na to, że cała sytuacja jest sfałszowana.

Szczerze wierzę, że to głupi funkcjonariusz FSB, któremu kazano kupić 3 karty SIM” – napisał na Twitterze.

fot. gra Sims 3

Co więcej, strona tytułowa jednej z „nazistowskich” książek została podpisana przez.. „nieczytelny podpis”! Możliwe, że agenci FSB dostali rozkaz, aby podpis był nieczytelny i potraktowali go zbyt dosłownie.

Władimir Sołowiow

Sołowiow jest jednym z głównych prokremlowskich propagandystów w rosyjskich mediach. Podczas swoich programów nazywał rząd Ukrainy „satanistycznym i nazistowskim”, a jego zdaniem Rosjanie „walczą z antychrystem”.

Sołowiow w 2007 r. określił prezydenta Rosji jako „silnego, inteligentnego, utalentowanego przywódcę, który kocha Ojczyznę i robi wszystko, by Rosjanie byli dumni ze swojego kraju”.

Źródło: Bellingcat ; Twitter ; Ria Novosti

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Radosław Majdan, fot. AKPA

Radosław Majdan udzielił wywiadu rzeki, w którym podsumował swoje życie i związek z Rozenek. Wspomniał też o BYŁYCH ŻONACH

Elon Musk dopiął swego! Przejął światowego giganta za kolosalną sumę pieniędzy