w

Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji państwowej. „My nie możemy tego za nich robić” [VIDEO]

fot. (Twitter screenshot / mil.ru)

Podczas programu propagandowego Władimira Sołowiowa w rosyjskiej telewizji państwowej padły zadziwiające słowa. Jeden z gości zasugerował wycofanie wojska z Ukrainy.

Program Władimira Sołowiowa na kanale Rossija 1 słynie z przekazywania propagandy Kremla. W jednym z najnowszych odcinków zdarzył a się jednak rozmowa, podczas której wygłoszona została krytyka rosyjskiej „operacji specjalnej”.

Jeden z gości ostatniego wydania zasugerował, że najlepiej byłoby wycofać rosyjskich żołnierzy z Ukrainy, bo Rosji niepotrzebny jest „drugi Afganistan”.

— „Zostawmy denazyfikację Ukrainy Ukraińcom. My nie możemy tego za nich robić. Czy musimy pakować się w drugi Afganistan albo nawet gorzej?” — mówił.

— „Tam jest (w Ukrainie jeszcze więcej ludzi, którzy potrafią jeszcze lepiej posługiwać się bronią. Nie potrzebujemy tego. Dość tego. Armia wykonała swoje zadanie. Dajmy dyplomatom albo jakiś organizacjom rozwiązać te problemy. Armia nie może być organem decyzyjnym w tych sprawach„— podkreślił gość.

Władimir Sołowiow

Władimir Sołowiow przez lata dał się poznać jako zwolennik Putina i krytyk Zachodu. W 2007 r. określił prezydenta Rosji jako „silnego, inteligentnego, utalentowanego przywódcę, który kocha Ojczyznę i robi wszystko, by Rosjanie byli dumni ze swojego kraju”. Po aneksji Krymu propagandysta cieszył się, że półwysep znów stał się częścią Rosji.

O prowadzącym w ostatnim czasie zrobiło się głośno że względu na jego reakcję na nałożone na niego sankcje. Sołowiow popłakał się na wizji, bo stracił swoje wille we Włoszech.

Rosjanin stracił warte wiele milionów posiadłości nad jeziorem Como we włoskich Alpach.

 „Powiedziano mi, że Europa jest cytadelą praw, że wszystko jest dozwolone. Nagle zaczynają pytać: Jesteś Rosjaninem? To zamkniemy ci konto w banku — żalił Sołowiow.

Jeśli uważacie, że zatrzymamy się na Ukrainie, pomyślcie trzysta razy” — twierdził w następnych dniach.

Źródło: Rossija 1 ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wielkanoc 2022

[QUIZ] Sprawdź, czy wiesz wszystko o Wielkanocy

Tak wyglądały ostatnie chwile „Moskwy”. Pojawiły się zdjęcia i film krążownika po trafieniu [VIDEO]