w

SuperSuper

Elon Musk dopiął swego! Przejął światowego giganta za kolosalną sumę pieniędzy

fot. Elon Musk (YouTube / JD Lasica from Pleasanton, CA, US, CC BY 2.0)

Już oficjalnie wiadomo, że Twitter zostanie przejęty przez Elona Muska. Rada dyrektorów platformy społecznościowej ogłosiła, że zgodziła się na ofertę miliardera, który gotów był zapłacić aż 44 mld dolarów.

W poniedziałek 25 kwietnia rada dyrektorów Twittera podjęła decyzję w sprawie oferty, z którą wyszedł najbogatszy człowiek na świecie Elon Musk. Jak ostatecznie się okazało, zarządowi i miliarderowi udało się dojść do porozumienia.

Twitter zostanie całkowicie sprzedany miliarderowi po kursie 54,20 dol. za akcję, co łącznie wyniesie około 44 mld dolarów. Jeszcze przed samym ogłoszeniem decyzji swoją wiadomością Elon Musk podsycił plotki, które informowały, że transakcja miała zostać zawarta w poniedziałek.

Mam nadzieję, że moi najwięksi krytycy zostaną na Twitterze, bo o to chodzi w wolności słowa” – napisał Musk na Twitterze.

Po raz pierwszy Musk zakupił większe ilości akcji Twittera na początku kwietnia, kiedy to ujawnił, że w swoim posiadaniu ma aż 9,2 proc. Elon dostał wtedy propozycję dołączenia do zarządu, ale ostatecznie zdecydował się odmówić,

Elon Musk jest oficjalnie uznawany za najbogatszego człowieka na świecie. Miliarder twierdzi, że chce, aby platforma społecznościowa pod nowymi rządami była ostoją dla wolności słowa i demokracji. Musk zapowiedział, że na Twitterze pojawią się „pozytywne zmiany”.

Wolność słowa to podstawa funkcjonującej demokracji, a Twitter to cyfrowy plac miejski, na którym dyskutowane są sprawy ważne dla przyszłości ludzkości” — powiedział Musk. „Chcę też, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek (…). Twitter ma ogromny potencjał i nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby w pełni go odblokować”.

Jeff Bezos i „The Washington Post”

Co ciekawe, jakiś czas temu podobny ruch wykonał przewodniczący zarządu Amazona Jeff Bezos, który zdecydował się na kupno „The Washington Post” czyli najstarszej i największej gazety codziennej pochodzącej z Waszyngtonu, która obecnie jest jednym z najważniejszych mediów w Stanach Zjednoczonych. Najwyraźniej miliarderzy lubią posiadać wielkie rozgłośnie.

Źródło : Reuters ; Business Insider ; Forbes

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

FSB twierdzi, że udaremniła zamach na Sołowiowa. Rosjanie zaliczyli wpadkę? [ZDJĘCIA]

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan

Barbara Kurdej-Szatan poszła z mężem na terapię. Poważne kryzysy niemal zrujnowały jej małżeństwo. „Dużo się nacierpieliśmy”