w

Friz

Friz - fot. Instagram @frizoluszek
Friz - fot. Instagram @frizoluszek

Friz, a dokładnie Karol Friz Wiśniewski, to jeden z najpopularniejszych Youtuberów w Polsce. To on stworzył Ekipę, która odniosła niebywały sukces i stała się dochodowym biznesem. Oprócz tego od podstaw zbudował projekt Genzie, który także trzęsie polskim internetem. Co wiadomo na jego temat? Ile lat ma Friz? Ile waży? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Friz informacje

Friz wiek: 28 lat, urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie

Friz wzrost: 173 cm

Friz waga: brak informacji

Friz rodzice: Jan Wiśniewski, nie wiadomo natomiast jak nazywa się jego mama

Friz rodzeństwo: brat

Friz związki: Kinga Furtak (połowa 2016 roku — zerwali w 2018) Weronika Sowa (2018-obecnie)

Friz dzieci: córka Maja

Friz wykształcenie: średnie. Ukończył technikum chemiczne

Friz kariera:

 • 2010 – Friz zaczął zamieszczać na YouTuber pierwsze filmy. Najczęściej pokazywał, jak jeździ na rolkach, a pierwszy udostępniony przez niego materiał nosił tytuł Wisnia Rolki 1. Wtedy posługiwał się jeszcze pseudonimami FreeZe oraz WiśniA. Później zaczął już nagrywać, jak gra w Minecrafta i Pokemon Go oraz robi wideopranki. W tamtym czasie inspirował się Rezim oraz Stuu.
 • 2018 – wraz z Mateuszem Trąbką ps. Tromba oraz Łukaszem Wojtycą ps. Wujek Łuki założył Ekipę Friza
 • 2020 – muzyczny debiut Ekipy Friza – pierwszy utwór grupy nosił tytuł Przejmujemy jutuby
 • 2021 – premiera pierwszego albumu studyjnego Ekipy pt. Sezon 3.
 • 2021 – Friz zajął 2. miejsce w rankingu najpopularniejszych polskich influencerów wg czasopisma Forbes
 • 2021 – Friz zajął 21. miejsce na liście 40 najbogatszych Polaków, którzy nie ukończyli czterdziestego roku życia wg tygodnika Wprost
 • 2021 – start programu Twoje pięć minut, a jego zwycięzcy weszli do ekipy GenZie
 • 25 lipca 2022 – koniec Ekipy Friza
 • 22 października 2023 – Friz został okrzyknięty największym indywidualnym twórcą na polskim YouTube
 • wraz z Ekipą założył 7 przedsiębiorstw: Ekipa Holding, EkipaToNosi, Pigeon Studios, Ekipa Investments, Serwer Ekipy, Ekipa Management, Join Our Dreams

Friz filmografia:

 • Influencerzy bez cenzury (2021) – w tym filmie dokumentalnym odpowiadał za reżyserię i produkcję

Friz nagrody:

 • 2020 – Gwiazda Young za całokształt — nagroda portalu Party.pl

Friz Instagram: @frizoluszek

Friz Facebook: brak

Friz Twitter: @FRIZtoja

Friz TikTok: @tojafriz

Friz YouTube: @frizoluszek

Gdzie Friz chodził do szkoły?

Friz chodził do technikum chemicznego w Krakowie.

Czy Friz ma rodzeństwo?

Friz ma brata, jednak rzadko o nim wspomina. W kulisach sławy Uwaga! TVN wyznał, że przez lata dzielił z nim pokój.

Mieszkałem w jednym pokoju z bratem. Pokój był dosyć mały, był tam komputer. Moje łóżko i jeszcze łóżko brata. Później się brat wyprowadził, a moi rodzice wynajmowali komuś, więc mieszkałem w jednym, a dwóch miałem współlokatorów. I właściwie całe moje technikum tak wyglądało. Powiedziałem rodzicom, że chcę mieć jeden rok, nie iść na studia i spróbować Youtube’a. Wakacje, po szkole były przełomowe, pojawiły się Pokemony i zacząłem je nagrywać. Okazały się wielkim hitem i to mi pozwoliło już na studia nie iść

– wspominał.

Rodzina Karola Wiśniewskiego najwyraźniej woli trzymać się z dala od blasku fleszy, bowiem o rodzicach również nie wspomina, a ich zdjęć na próżno szukać w sieci. W jednym z filmów pojawił się tata Friza, którego możecie zobaczyć w galerii na końcu tekstu.

Kiedy Friz założył kanał?

Friz zaczął publikować pierwsze filmy w 2010 roku.

Jak Friz stał się popularny?

Friz latami pracował na swój sukces. Na początku nagrywał, jak jeździ z przyjaciółmi na rolkach oraz trenuje parkour. Później zaczął relacjonować grę w Pokemon Go, dzięki której wybił się na YouTube.

Dlaczego Friz i Kinga zerwali?

Friz i Kinga Furtak rozstali się w 2018 roku. Jak twierdził w jednym z filmów opublikowanych na YouTube, partnerka poinformowała go, że chce ograniczyć swoją aktywność w mediach społecznościowych. Po dłuższej dyskusji doszli do konsensusu, lecz niedługo po tym okazało się, że Kindzxa wyjechała sama na weekend nad morze. Z jej relacji na Instagramie dowiedział się, że przebywa tam z samymi mężczyznami. Mimo że czuł delikatną zazdrość i się o nią niepokoił, postanowił dać jej czas na przemyślenia.

Po wspomnianym weekendzie zamierzał poświęcić jej więcej czasu, ale nadal mieli ograniczony kontakt. W poniedziałkowy wieczór zorientował się, że z jej profilu na Instagramie zniknęły ich wszystkie zdjęcia oraz informacja, że są parą. Wtedy też otrzymał informację, że opublikowała w sieci zdjęcie z innym mężczyzną i w tym momencie ich relacja dobiegła końca.

Po latach Kinga wraz ze swoim partnerem Driexem opublikowała wideo, w którym opowiedziała o ich relacji. Niespodziewanie zdradziła, że w pewnym momencie ich związku poczuła się wykorzystywana.

W momencie kiedy weszłam w związek z Karolem […] bardzo mi się to podobało. To było bardzo ciekawe, cały czas coś się działo, […] nie było tej nudy. […] Im bardziej to brnęło na większą skalę, tym ja zaczynałam się czuć bardziej materialnie. Zaczęłam się czuć jak przedmiot… taka maszynka do zarobku. […] Tak było faktycznie. Na początku myślałam: „Ok, Kinga, tak to ma wyglądać. On na tobie zarabia”. Ale potem zdałam sobie sprawę, że coś jest ewidentnie nie tak. Bo zarabiać tak na swojej dziewczynie, używać jej jako przedmiot? Słabo to wygląda. To mnie po prostu przerosło, zaczęło mi się to nie podobać, chciałam od tego uciec. […]  Czułam się wypalona z uczuć. Jak tutaj dochodził ten materializm wokół mojej osoby, poczułam się w tym wszystkim źle i wolałam zakończyć związek. […] Próbowaliśmy rozmawiać na ten temat czy na pewno, czy to jest moja ostateczna decyzja […], ale byłam stanowcza

– tłumaczyła.

Kiedy Friz poznał Wersow?

Friz i Wersow poznali się na początku jego kariery w internecie. Po raz pierwszy spotkali się w jednym z krakowskich klubów, gdzie Wiśniewski pracował jako promotor.

Historia z Karolem zaczęła się w ogóle pod klubem. Ja kiedyś wyszłam z moją przyjaciółką na imprezę i to była jedna z nielicznych imprez, na które ja wtedy chodziłam. Pod klubem spotkałam Karola, który był jego promotorem. Dał nam karteczkę i my poszłyśmy z przyjaciółką do tego klubu. Wiem, że to było trochę „cebulackie” zachowanie, ale po chwili poszłyśmy z moją koleżanką po kolejną karteczkę i Karol dał mi ją bez problemu, a mojej przyjaciółce powiedział: „Dam ci, jeżeli powiesz, jak twoja koleżanka ma na imię”

– Weronika wspomniała podczas jednej z transmisji live.

Sowa, będąc w świetnym humorze, zażartowała, że ma na imię Stanisława. On jednak nie zamierzał odpuszczać i po wybiciu pierwszych 50 tysięcy subskrypcji na YouTube nagrał wideo o najpiękniejszej dziewczynie, jaką niedawno poznał, czyli o niej.

Nagrałem kiedyś film o Werce, po tym jak się poznaliśmy, a ona nie chciała się ze mną spotkać i mnie olewała. Mówię, dobra: nagram filmik, może coś z tego będzie, może się jej przypodobam. Nagrałem filmik, że poznałem najpiękniejszą dziewczynę w swoim życiu, Weronikę

– tłumaczył.

Wersow obejrzała to wideo dopiero po pewnym czasie i choć spodobało się jej to, w jaki sposób wyraził swoje zainteresowanie, nie szukała wówczas chłopaka.

Byłeś jeszcze takim dzieciaczkiem, można powiedzieć. Wcześniej, jak do mnie podszedłeś, to pomyślałam, że sobie żartujesz ze mnie, albo że spodobałam się jakiemuś „randomowemu” chłopakowi. Zrobiłeś wtedy na mnie duże wrażenie tym, że byłeś taki zdeterminowany. To, że nagrałeś ten film, to było mega słodkie, ale na ten moment nie podziałało, bo nie szukałam wtedy chłopaka, a wręcz miałam ich dość

– zdradziła.

Cierpliwość jednak popłaciła, ponieważ po trzech latach od pierwszego spotkania umówili się na randkę.

Kiedy Friz oświadczył się Wersow?

Friz oświadczył się Wersow w 2021 roku. Wybrali się wówczas do Grecji, by świętować 3. rocznicę związku.

Dlaczego Friz i Wersow zerwali?

Wersow podczas wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego wyznała, że ich relacja przeszła poważny kryzys. Rosnąca sława i nadmiar obowiązków bardzo go przytłoczyły i nie potrafił odnaleźć się w tej sytuacji. Wtedy też zaczął powątpiewać w uczucia do Weroniki. Na szczęście do akcji wkroczyli członkowie Ekipy, którzy pomogli im wszystko odbudować.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Monika Jarosińska - fot. Instagram @monika_jarosińska

Monika Jarosińska otworzyła się na temat problemów zdrowotnych. Przez kilka miesięcy NIE MOGŁA CHODZIĆ. „Nie wiem, jak przetrwałam”

fot. Pexels Nelson Polanco

Trendy w modzie damskiej: Czy panterka powraca do łask? Oto kilka wskazówek, jak nosić zwierzęcy print, by wyglądać elegancko i stylowo