w

Doradczyni Ministerstwa Finansów nazywa Rosjan „RASĄ WYŻSZĄ” i wypowiada się o Europejczykach

fot. Instagram / Pixabay

Doradczyni rosyjskiego Ministerstwa Finansów nazwała Rosjan „rasą wyższą” i wymieniła wyższości Rosji nad krajami Zachodu. Sytuację skomentowało Ministerstwo Finansów, które odcina się od wypowiedzi urzędniczki.

O sytuacji jako pierwsza poinformowała Ksienija Sobczak — rosyjska dziennikarka, która od 2012 roku głośno sprzeciwia się rządom Putina, co kosztowało ją jej posadę w państwowej telewizji. Ksienija na swoim Telegramie opublikowała zrzut ekranu przedstawiający wpis, który pojawił się na koncie Anastazji Żiłowej na Instagramie.

Rosyjska urzędniczka o „nędznych krajach i głupich ludziach”

Żiłowa jest doradczynią rosyjskiego Ministerstwa Finansów, czym chwaliła się już wcześniej na swoim profilu. Anastazja za pośrednictwem instastories postanowiła wyrazić swoją opinię dotyczącą Zachodu oraz wyższości Rosjan. Urzędniczka nazywa Francję i USA „nieszczęśliwymi krajami, stosującymi politykę podwójnych standardów i hipokryzji”.

Jako międzynarodowa ekonomistka widzę głupotę tych ludzi, którzy są tak bezwartościowi, że poza sloganami i głupimi decyzjami nie są w stanie nic zrobić. Rosja i Rosjanie są rasą wyższą, nie można nas złamać, nie można nas zgiąć, nie można nas upokorzyć” – pisze Żiłowa.

Następnie rosyjska urzędniczka uderzyła we Francję, Wielką Brytanię oraz inne kraje Zachodu, pisząc o dzieciach z syndromem Downa oraz „głupich ludziach”. Anastazja udowadnia wyższość Rosji tym, że… nawet w marcu w górach leży śnieg, a sam kraj jest największy na świecie.

Odpieprzcie się od nas, Macron, Johnson… z waszymi nędznymi krajami i brzydkimi, głupimi ludźmi Rodzicie dalej swoje głupie dzieci z Downem i wariujecie na temat globalnego ocieplenia, a my mamy czyste powietrze i śnieg w górach nawet w marcu, bezkresne morza i oceany oraz miliony kilometrów kwadratowych” – napisała za pośrednictwem instagramowej relacji urzędniczka.

Od tego czasu konto miauuuu_nastya, którym posługiwała się Żiłowa, zostało już usunięte, i nie ma możliwości sprawdzenia jego zawartości, ale w internecie nic nie ginie, i dostępne są zrzuty ekranu, na których Anastazja chwali się swoją legitymacją Ministerstwa Finansów za pośrednictwem wyżej wymienionego profilu.

Komentarz Ministerstwa Finansów

Ksienija Sobczak jakiś czas później opublikowała na swoim kanale w platformie Telegram komentarz Ministerstwa Finansów dotyczący zaistniałej sytuacji.

Te słowa urzędnika Ministerstwa Finansów nie odzwierciedlają opinii ministerstwa. Anastazja Żiłowa zostanie poddana oficjalnej kontroli” – informuje Ministerstwo Finansów Rosji.

Na uwagę zasługuje fakt, że od jakiegoś czasu Instagram w Rosji jest zablokowany przez Roskomnadzor. Firma Meta, która zarządza między innymi Facebookiem czy też właśnie Instagramem, została uznana za organizację ekstremistyczną.

fot. screenshot wpisu Rosjanki / Instagram
fot. Anastazja chwali się posadą / Instagram screenshot

Źródło: „Obozrevatel” ; Telegram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Krzysztof Ibisz, Joanna Kudzbalska

Krzysztof Ibisz nie pokazuje się z żoną na imprezach branżowych. Oboje mają ku temu ważny powód

Mistrzyni przerwała karierę, aby bronić kraju. „Rosjanie powinni się modlić”. Jej umiejętności są niezwykle cenne