w

Mistrzyni przerwała karierę, aby bronić kraju. „Rosjanie powinni się modlić”. Jej umiejętności są niezwykle cenne

fot. Instagram / Twitter

Anna Kriwonos postanowiła dołączyć do służących w armii rodaków i zaciągnęła się do wojska. 24-latka jest mistrzynią świata juniorów w biathlonie.

Anna Kriwonos zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów w biathlonie, czyli sporcie, który łączy biegi narciarskie oraz strzelanie z karabinu do celu. Ze względu na rosyjską inwazję Ukrainka postanowiła odstawić karierę na bok i dołączyć do armii.

24-latka postanowiła zamienić biathlonowy karabinek na wojskowy karabin większego kalibru i pomóc w odparciu rosyjskiej inwazji. Anna już wcześniej głośno wyrażała wsparcie dla sił zbrojnych i potępiała działania Rosjan.

Z bólem patrzymy na nasze państwo, kiedy je oblegają, ostrzeliwują, obrzucają granatami. W naszych zbombardowanych domach, przedszkolach, szpitalach […] Nie potrzebujemy żadnego wyzwolenia! Jesteśmy w domu! Jesteśmy wolni! Bohaterami są ci, którzy nas chronią! Dziękujemy naszym żołnierzom” – pisała Anna kilka dni po wkroczeniu Rosjan na Ukrainę.

Anna z pewnością posiada odpowiednie umiejętności, które pozwolą jej na skuteczną walkę z Rosjanami. Kriwonos jest teraz jedną z wielu kobiet, które mimo możliwości wyjazdu za granicę postanowiły pozostać w kraju i bronić ojczyzny.

Przed inwazją aż 17 procent ukraińskiej armii składało się właśnie z kobiet, co jest niezwykle wysokim wynikiem. Dla porównania w Polskiej armii tylko nieco ponad 8 procent żołnierzy to kobiety.

Kriwonos przerwała karierę sportową, aby wstąpić do armii ukraińskiej i zamiast tego strzelać do innych celów. Zakładamy, że jej umiejętności celowania są ponadprzeciętne. Rosjanie powinni modlić się o brak opadów śniegu w nadchodzących tygodniach” – informuje serwis „Visegrad 24”.

Źródło: Sport.ua ; Visegrad24

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Doradczyni Ministerstwa Finansów nazywa Rosjan „RASĄ WYŻSZĄ” i wypowiada się o Europejczykach

Zełenski krytykuje pomysł Kaczyńskiego. Tłumaczy, dlaczego nie przekonuje go propozycja prezesa PiS