w

DramatDramat SuperSuper

Coraz więcej Rosjan dezerteruje. Zginęło ich już kilka tysięcy

Fot. Twitter / Screenshot

Rosyjskie wojska dezerterują coraz częściej. Morale żołnierzy słabną z każdą kolejną godziną walk. Ukraińcy poinformowali o najnowszym bilansie start poniesionych przez ich agresorów.

W ostatni czwartek nad ranem rosyjskie wojska zaatakowały niepodległe terytorium Ukrainy. Od tego czasu toczą się krwawe walki, a Rosjanie ponoszą dotkliwe straty. Są one do tego stopnia bolesne, że morale rosyjskich żołnierzy mocno słabną. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał dziś najnowsze dane z sytuacją w ich kraju.

Rosyjskie wojska dezerterują?

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje o coraz częstszych przypadkach „dezercji i nieposłuszeństwa„, które mają miejsce w szeregach Rosjan. Ukraińcy również podsumowali kolejny – już czwarty – dzień wojny w ich kraju. Podkreślili ponadto, że rosyjska ofensywa zwolniła, ale nadal kontynuuje ataki.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy dodał: „Wróg zrozumiał, że propaganda i rzeczywistość różnią się od siebie„. Nasilają się również ataki na cele cywilne, w tym budynki mieszkalne w Żytomierzu i Czernihowie.

Przeciwnik jest zdemoralizowany i ponosi ciężkie straty. Odnotowano częste przypadki dezercji i nieposłuszeństwa” – czytamy w oficjalnym komunikacie. Faktem jest, że nie sposób zaprzeczyć bardzo poważnym stratom po stronie rosyjskiej. Bez wątpienia Putin nie spodziewał się tak zaciekłego oporu. Hanna Maljar, wiceminister obrony narodowej Ukrainy podała, że Rosjanie stracili już nawet do 5,3 tys. żołnierzy. Dane te wymagają weryfikacji.

Ponadto Ukraińcy zestrzelili 29 rosyjskich samolotów i tyle samo śmigłowców.  Zniszczyli również 191 czołgów i aż 820 pojazdów opancerzonych. Minister obrony narodowej Ukrainy poinformowała jeszcze o około 60 zniszczonych cysternach i 300 inny pojazdach.

Straty po stronie ukraińskiej

Straty wśród obywateli Ukrainy są znacznie mniejsze. Dotychczas podczas walk zginęły 352 osoby, a niespełna 1700 jest rannych. Dziś odbywają się pierwsze rozmowy władz Ukrainy i Rosji, które odbywają się w Białorusi.

Źródło: Wirtualna Polska

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Tego Putin nie przewidział. Hakerzy dobrali się do jego stron rządowych

Zatrzymali rosyjski czołg bez użycia siły! Niezwykły akt odwagi