w

DramatDramat

[WIDEO] Maleńka Liza zginęła w ataku rakietowym na Winnicę. Widok maleńkiej trumny wypełnionej pluszakami rozdziera serce

Pogrzeb Lizy z Winnicy - fot. screenshot Twitter @nexta_tv, @HromadskeUA
Pogrzeb Lizy z Winnicy - fot. screenshot Twitter @nexta_tv, @HromadskeUA

Liza zginęła w ataku rakietowym na Winnicę w drodze na zajęcia logopedyczne. W czasie, gdy jej matka, poważnie ranna, walczy w szpitalu o życie, rodzina wyprawiła 4-latce pogrzeb. Na widok tych zdjęć trudno powstrzymać łzy.

Liza Dmitriewa cierpiała na zespół Downa. 14 lipca mama, blogerka Iryna Dmitriewa, zabrała ją na wizytę u logopedy. Na dwie godziny przed atakiem rakietowym udostępniła w mediach społecznościowych krótkie nagranie, na którym widać było, że dopisują im humory. Wtedy jeszcze nie wiedziały, że to ich ostatnie chwile razem.

Krótko po tym na miasto spadł grad rakiet. Czterolatkę znaleziono martwą tuż obok wózka, który radośnie pchała. Jej matka miała więcej szczęścia i przeżyła, jednak siła wybuchu była tak duża, że straciła nogę. O życie walczyła na oddziale intensywnej terapii, nie wiedząc, że Liza nie żyje.

4-letnia Liza zginęła w zamachu bombowym w Winnicy

W minioną niedzielę rodzina zorganizowała Lizie pogrzeb. Wśród żałobników pojawili się jej babcia i ojciec. Śmierć dziewczynki opłakiwali w towarzystwie rodziny i przyjaciół, którzy tłumnie przybyli na wzruszającą uroczystość.

Dziewczynka ubrana była w białą sukienkę, a jej głowę zdobił wianek ze świeżych kwiatów. W maleńkiej trumnie tuż przy nóżkach dziewczynki ułożono mnóstwo pluszaków i kolorowych kwiatów. Widok ten rozdziera serce na miliony kawałków.

Żałobnicy nie potrafili powstrzymać łez, podobnie jak prawosławny ksiądz, który podczas ceremonii zaniósł się głośnym płaczem i krzyczał, że zło nie może zwyciężyć. Ból rozdzierający serce ojca 4-latki, Artema Dmitriewa odebrał mu mowę. Jedynie babcia dziewczynki cicho szeptała przy jej trumnie Spójrz, mój kwiatku! Spójrz, ile osób do ciebie przyszło.

Poniżej znajdują się zdjęcia. Ostrzegamy jednak, że nie są one przeznaczone dla osób o słabych nerwach.

Szacuje się, że w czwartkowym ataku rakietowym w Winnicy zginęły 24 osoby, w tym troje dzieci, a ponad 100 odniosło obrażenia. Uszkodzonych zostało również kilka budynków, a z centrum medycznego zostały jedynie ruiny.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Joanna Królikowska, Antek Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska - fot. Instagram @malgorzata_ok, @asiaopozda, @antek.krolikowski

Joanna Opozda musiała odwołać chrzest przez Antka Królikowskiego! Po wszystkim wybuchła i udostępniła wiadomości od jego kochanki

Jennifer Lopez, Ben Affleck - fot. screenshot Instagram @jlo

Jennifer Lopez i Ben Affleck w tajemnicy przed całym światem wzięli ŚLUB! Czy wokalistka przyjęła nazwisko męża?