w

SuperSuper

[VIDEO] Włosi zatrzymali luksusowy jacht rosyjskiego oligarchy. To największy jacht żeglugowy świata!

fot. SUEK JSC, CC BY-SA 4.0 , ; Feliz/Wikimedia Commons ; YouTube

Rosyjscy oligarchowie są uderzani przez kolejne sankcje nakładane przez Zachód. O kolejnym udanym kroku w ramach zamrażania majątku objętych sankcjami oligarchów poinformowały w piątek włoskie media.

Andriej Melniczenko jest właścicielem firm produkujących nawozy sztuczne i działa w przemyśle energetycznym. Rosyjski oligarcha jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a jego majątek szacuje się na kilkanaście miliardów euro.

Jacht miliardera został zatrzymany przez Włoską Gwardię Finansową.

W porcie w Trieście Włoska Gwardia Finansowa zatrzymała w piątek wart 530 milionów euro (ponad 2,5 miliarda złotych) jacht rosyjskiego miliardera Andrieja Melniczenko” – podały media.

Superjacht oligarchy jest uznawany za największy jacht żeglugowy świata. Jednostka została zbudowana pięć lat temu w Niemczech i mierzy imponujące 142 metry długości. Jacht posiada trzy maszty o wysokości aż 90 metrów. Właściciel nazwał jednostkę literą A po to, by w rejestrach zawsze była na pierwszym miejscu.

Jacht Melniczenki prócz imponującego wyglądu posiada szereg luksusów. Na jednostce znajdziemy między innymi basen, lądowisko dla helikopterów, a także specjalne podwodne obserwatorium do obserwacji życia podwodnego.

Źródło: Ukrinform

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Netflix

TOP 10 najlepszych polskich dramatów na Netflix. Te filmy musisz zobaczyć

Wołodymyr Zełenski wygłosił wzruszające przemówienie do Polaków. Swoją wypowiedź zakończył po polsku