w

SuperSuper

[VIDEO] Włosi zatrzymali luksusowy jacht rosyjskiego oligarchy. To największy jacht żeglugowy świata!

fot. SUEK JSC, CC BY-SA 4.0 , ; Feliz/Wikimedia Commons ; YouTube

Rosyjscy oligarchowie są uderzani przez kolejne sankcje nakładane przez Zachód. O kolejnym udanym kroku w ramach zamrażania majątku objętych sankcjami oligarchów poinformowały w piątek włoskie media.

Andriej Melniczenko jest właścicielem firm produkujących nawozy sztuczne i działa w przemyśle energetycznym. Rosyjski oligarcha jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a jego majątek szacuje się na kilkanaście miliardów euro.

Jacht miliardera został zatrzymany przez Włoską Gwardię Finansową.

W porcie w Trieście Włoska Gwardia Finansowa zatrzymała w piątek wart 530 milionów euro (ponad 2,5 miliarda złotych) jacht rosyjskiego miliardera Andrieja Melniczenko” – podały media.

Superjacht oligarchy jest uznawany za największy jacht żeglugowy świata. Jednostka została zbudowana pięć lat temu w Niemczech i mierzy imponujące 142 metry długości. Jacht posiada trzy maszty o wysokości aż 90 metrów. Właściciel nazwał jednostkę literą A po to, by w rejestrach zawsze była na pierwszym miejscu.

Jacht Melniczenki prócz imponującego wyglądu posiada szereg luksusów. Na jednostce znajdziemy między innymi basen, lądowisko dla helikopterów, a także specjalne podwodne obserwatorium do obserwacji życia podwodnego.

Źródło: Ukrinform

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Netflix

TOP 10 najlepszych polskich dramatów na Netflix. Te filmy musisz zobaczyć

Wołodymyr Zełenski wygłosił wzruszające przemówienie do Polaków. Swoją wypowiedź zakończył po polsku