w

SuperSuper

Rosyjskie Ministerstwo Obrony przyznało się do pierwszych strat podczas „operacji wojskowej” na Ukrainie!

fot. Twitter / YouTube

Wojna na Ukrainie trwa, a do tej pory rosyjskie wojsko utrzymywało, że nie poniosło żadnych strat. W środę wieczorem Ministerstwo Obrony Rosji podało pierwsze dane dotyczące zabitych żołnierzy i zniszczonego sprzętu.

Władimir Putin w czwartek 24 lutego zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji i rozpoczęła się wojna.

Rosja przyznaje, że zginęli żołnierze

Wiadome jest, że Rosjanie nie chcą podawać prawdziwych danych dotyczących straconego sprzętu oraz zabitych i zranionych żołnierzy, jako że Putin nadal usiłuje przekonać Rosjan, że wojny tak naprawdę nie ma. W końcu ogłosił tylko „specjalną operację wojskową”, a wiadomość o toczonej wojnie mogłaby wyprowadzić ludzi na ulice.

Do tej pory rosyjskie Ministerstwo Obrony nie przyznawało się do żadnych strat, mimo wszechobecnych w internecie filmów ukazujących zniszczone konwoje i zabitych rosyjskich żołnierzy.

W środę wieczorem Echo Moskwy, niezależna rosyjska rozgłośnia radiowa, która w ostatnich dniach została wyłączona przez Putina i nie może oficjalnie nadawać, podała szokujące informację na Telegramie. Echo Moskwy, powołując się na Ministerstwo Obrony, przekazuje, że według Rosji zginęło 498 żołnierzy, został zniszczony jeden rosyjski czołg, a rannych jest prawie 1500 żołnierzy.

Należy pamiętać, że pewne jest, iż Rosja zaniża straty, tak jak robiła to w Czeczenii czy Gruzji, gdzie oficjalne liczby były zaniżone kilkukrotnie.

Ukraina utrzymuje, że zginęło już ponad 6 tysięcy Rosjan.

Informację przekazał też serwis Liveuamap, a na oficjalnym koncie Ministerstwa Obrony na Twitterze pojawiło się nagranie, w którym między innymi mowa jest o rosyjskich stratach.

Źródło: Echo Mokswy ; Liveuamap ; Newsweek

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Łukaszenka przypadkowo zdradził tajne plany Putina?! Pokazał mapę rosyjskiego ataku podczas transmisji na żywo

Rosyjski biznesmen oferuje pokaźną nagrodę za głowę Putina! „Żywy lub martwy”