w

Rosjanie szukają żołnierzy na portalu ogłoszeniowym. Zainteresowanym oferowane są duże pieniądze

Rosjanie szukają żołnierzy przez internet - fot. Pixabay @takazart
Rosjanie szukają żołnierzy przez internet - fot. Pixabay @takazart

Rosjanie poszli o krok dalej i przez internet szukają żołnierzy, których następnie wysyłają na wojnę w Ukrainie. O nieszablonowych praktykach federacji poinformowała jedna z fundacji na Telegramie.

Fundacja Ukraińskie Ofiary Wojny dokonała szokującego odkrycia. Okazuje się, że rosyjskie siły zbrojne wystawiają w serwisie Avito ogłoszenia z ofertami pracy w wojsku. Organizacja już teraz zapowiada, że zamierza złożyć pozew przeciwko właścicielowi witryny.

Rosjanie szukają żołnierzy przez internet

W komunikacie zamieszczonym na Telegramie poinformowano, że Rosja, chcąc zwiększyć liczebność swoich wojsk, a co za tym idzie, zdobyć przewagę nad Ukraińcami, zaczęła zamieszczać w sieci ogłoszenia o rekrutacji do wojska.

Federacja Rosyjska rekrutuje żołnierzy do swojej armii, od grenadierów przeciwpancernych po kierowców, snajperów i członków oddziałów prewencji za pośrednictwem ogłoszeń na platformie internetowej Avito.ru. Są rekrutowani do jednostek lokalnych w wielu regionach kraju, a następnie wysyłani do Ukrainy — przekazała Fundacja Ukraińskie Ofiary Wojny.

Oczywiście chętnym oferowane są duże pieniądze, które z pewnością skuszą wiele osób, a już na pewno tych, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Oprócz tego na stronie ogłoszeniodawcy mają być widoczne znaki Z, które w wielu państwach już teraz traktowane są podobnie, jak niemiecka swastyka.

Właścicielem portalu jest holenderski konglomerat Prosus, jednakże ten ogłosił, że przestał współpracować z Avito, a kontrolę nad nim przekazał rosyjskiemu kierownictwu. W niedalekiej przyszłości zamierza go sprzedać. W związku z tym fundacja podejrzewa, że w najbliższym czasie takich ofert zacznie przybywać. To skłoniło jej członków do tego, by wszcząć postępowanie.

Dlatego też fundacja „Ukraińskie Ofiary Wojny” zamierza wszcząć postępowanie sądowe przeciwko Prosusowi i spółkom grupy, domagając się od Prosusa zaprzestania tych nielegalnych pratyk — informuje fundacja.

Sprytnie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Maria zmarła tragicznie na balkonie jednego z warszawskich akademików - fot. Facebook @PsicoEducar Centro de Estudos

Młoda studentka z Portugalii zmarła na balkonie warszawskiego akademika. Śledczy ustalili tragiczne okoliczności jej śmierci

Majka Jeżowska - fot. Instagram @majka_jezowska_

Majka Jeżowska rozgadała się o seksie po 60-tce. Nikt nie spodziewał się po niej tak intymnego wyznania: „Jestem sexy babcią”