w ,

HahaHaha DramatDramat SuperSuper

Prześladowcy nazywali ją „najbrzydszą kobietą świata”. Była załamana, ale potem przeszła gigantyczną przemianę

fot. Instagram

32-letnia Lizzie Velásquez od urodzenia cierpi na poważną chorobę genetyczną, która nie dawała jej niemal żadnych szans na przeżycie. Kobieta jest ekstremalnie chuda i ma zdeformowane ciało, co spowodowało, że w swoim życiu często stawała się obiektem drwin. Obecnie Velásquez ma setki tysięcy fanów i jest mówcą motywacyjnym.

Lizzie Velásquez cierpi na tzw. zespół Marfana. W wyniku choroby ma zdeformowaną twarz, nie widzi na jedno oko, a jej waga wynosi około 30 kg. W przeszłości Lizzie była załamana, bo hejterzy bezlitośnie nazywali ją „najbrzydszą kobietą świata” i kpili z niej za pomocą filmików i memów.

W jednym z niedawnych wywiadów dla „Allure” Lizzie otworzyła się na temat swoich doświadczeń i wspomniała jedno z nękających ją jako nastolatkę nagrań, które obejrzało ponad 4 mln osób.

„Miałam 17 lat, kiedy zobaczyłam film, w którym nazwano mnie najbrzydszą kobietą świata. Wiem, że film ten obejrzało 4 mln widzów. Załamałam się straszliwie. I wtedy przyszło olśnienie. Nie zamierzam siedzieć bezczynnie i pozwolić, by słowa tych ludzi definiowały moją osobę” – wyznaje Lizzie.

Przeszła wewnętrzną przemianę

Od tamtej pory Lizzie nie pozwoliła, aby to, co o jej wyglądzie sądzą inni, wpływało na jej własną samoocenę. 32-latka została wpływową influencerką, mówcą motywacyjnym oraz autorką książek dla dzieci, a jej konto na Instagramie obserwuje ponad 700 tysięcy osób.

„Piękno jest całością tego, kim jesteś i istnieje w nas wszystkich. Musimy je tylko odkryć dla siebie” – mówi kobieta.

Lizzie Velásquez pokazała, że mimo przeciwności losu każdy można być sobą i korzystać z pełni życia nie przejmując się nienawistnymi osobami. W swoich publikacjach i przemowach 32-latka opowiada o swojej drodze i samoakceptacji.

„Piękno ma się w środku” – brzmi często powtarzane przez kobietę zdanie.

Źródło: dziendobry.tvn.pl ; Instagram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Joanna Krupa, Douglas Nunes - fot. Instagram @joannakrupa

Mąż Joanny Krupy opublikował niepokojące nagranie ze szpitala. Poinformował, że trafił na ONKOLOGIĘ [ZDJĘCIA]

Piotr Żyła w „Dzień Dobry TVN” zdradził, jak świętował zwycięstwo w Planicy. „BYŁO GRUBO” (VIDEO)