w

Pogrzeb męża Doroty Segdy. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyły dawno niewidziane gwiazdy. Grabowski, Kondrat, Dymna (FOTO)

Stanisław Radwan nie żyje, Dorota Segda - fot. AKPA
Stanisław Radwan nie żyje, Dorota Segda - fot. AKPA

Nie żyje Stanisław Radwan, mąż Doroty Segdy. W poniedziałek 23 października odbył się pogrzeb kompozytora, na którym zjawiło się wiele dawno niewidzianych gwiazd. Zobaczcie fotorelację z ceremonii żałobnej.

Stanisław Radwan nie żyje. Wybitny i ceniony kompozytor odszedł 14 października 2023 roku w Krakowie. W młodości ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Krakowie i już rok później, w 1967, odbył staż kompozytorski u Pierre’a Schaeffera w Paryżu. W trakcie studiów pracował jako kierownik muzyczny w Teatrze Rozmaitości w Krakowie, a później pełnił tę funkcję w Teatrze Atenemu w Krakowie. Na swoim koncie miał współprace ze znanymi reżyserami, m.in. z Jerzym Grzegorzewskim, Andrzejem Wajdą, Tadeuszem Bradeckim czy Krzysztofem Babickim. Od 1977 roku pracował w Starym Teatrze, a w latach 1980-1990 był jego dyrektorem naczelnym i artystycznym.

Informację o śmierci mężczyzny przekazali przedstawiciele Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Wspaniały człowiek, wielki twórca, kochany przez artystów i przyjaciół, człowiek o niezwykłej charyzmie. […] Bez jego ciepła, serdeczności, otwartości i dobroci nasz świat i świat polskiego teatru jest smutny — czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie teatru.

18 października na profilu jego żony, Doroty Segdy, pojawiła się klepsydra, a w niej informacja o pogrzebie oraz krótki komunikat, w którym wyraziła ból, który odczuwają teraz jego najbliżsi, w tym ona, ich córka z rodziną, syn oraz brat.

Pogrzeb Stanisława Radwana

Kompozytor w 2001 roku ożenił się z aktorką Dorotą Segdą. Od tamtego momentu tworzyli zgrany i kochający się duet. Niestety ich szczęście przerwała śmierć Radwana. Miał 84 lata.

W poniedziałek 23 października odbył się pogrzeb kompozytora. Pogrążona w żałobie żona z trudem powstrzymywała łzy. W tych trudnych chwilach mogła jednak liczyć na wsparcie przyjaciół z branży, którzy tłumnie przybyli na ceremonię żałobną. W ostatniej drodze Stanisławowi Radwanowi towarzyszyli m.in. Jan Englert, Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Marek Kondrat, Grzegorz Turnau i Zbigniew Preisner. W mszy żałobnej uczestniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

W galerii poniżej możecie zobaczyć relację z tej smutnej ceremonii.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Magdalena Lamparska - fot. Instagram @magdalamparska

Magdalena Lamparska już nie jest blondynką! Nowy kolor i modne cięcie zupełnie ją odmieniły. To naprawdę ona?!

Magda Gessler - fot. Instagram @magdagessler_official, Niemiec/AKPA

Miłość, małżeństwo i romansy. Oto historia związków Magdy Gessler. Kim byli mężczyźni jej życia? „Całe życie uciekałam od tej tragedii”