w

Orłoś komentuje zmiany w TVP. Nie szczędził mocnych słów krytyki. „Były one częścią machiny propagandowej”.

Maciej Orłoś - fot. Instagram @maciejorlos
Maciej Orłoś - fot. Instagram @maciejorlos

Maciej Orłoś jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. To tam komentuje bieżące wydarzenia. Jego uwaga często skupia się na byłym pracodawcy. Tym razem postanowił powiedzieć, co myśli o ostatnich zmianach w Telewizji Polskiej.

Maciej Orłoś jest dobrze znanym dziennikarzem. Widzowie kojarzyli go najlepiej z programu informacyjnego Teleexpress.Po wielu latach pracy w TVP rozstał się ze stacją. Nie od dziś wiadomo, że ma on negatywny stosunek do swojego byłego pracodawcy.

Niedawno zakpił sobie z najpopularniejszej imprezy stacji. Jednak na tym nie postanowił zaprzestać i ponownie wziął na cel Telewizję Polską. W ostatnim czasie krąży bowiem wiele plotek o szykujących się zmianach i zwolnieniach. Podobno wiele znanych prezenterów ma pożegnać się z posadą, a wśród nich pojawiają się takie nazwiska, jak Holecka Danuta czy Tomasz Wolny. Orłoś nie gryzł się w język w swoim komentarzu.

Maciej Orłoś mówi o zwolnieniach w TVP

Dziennikarz znany jest ze stanowczych opinii, których nie boi się wyrażać. Jego komentarze wzbudzają mieszane uczucia wśród obserwujących go internautów. Równie wiele osób popiera go, co nienawidzi. Jednak to nie przeszkadza mu do mówienia głośno tego, co myśli. Tym razem powiedział o zmianach, jakie powinny zajść w stacji. Według Orłosia w telewizji nie ma już dłużej miejsca dla pracowników programów informacyjnych.

W przypadku twarzy z pierwszej linii, czyli z pionu informacji i publicystyki, sprawa jest ewidentna: były one częścią machiny propagandowej PIS-u, były funkcjonariuszami i funkcjonariuszkami tej partii, dbającymi bardzo aktywnie o interesy polityczne Jarosława Kaczyńskiego i jego ugrupowania. W związku z tym nie ma dla nich miejsca w telewizji publicznej — ci ludzie się skompromitowali, stracili całkowicie wiarygodność jako dziennikarze (którymi przestali być). Zresztą nie dotyczy to tylko twarzy, czyli prezenterów czy reporterów, dotyczy to także oczywiście np. wydawców — mówi Plotkowi Orłoś.

Były prowadzący Teleexpressu uważa, że dziennikarze i prowadzący programów informacyjnych byli jedynie marionetkami władz. Jednak nie tylko im się oberwało.

Kolejna grupa to ludzie z innych pionów, czyli np. z rozrywki i sportu. To jest temat omawiany od dawna — czy jak ktoś prowadzi program lifestyle’owy w reżimowej stacji, to jest twarzą reżimu, czy nie jest? Przerabialiśmy to dobrych kilka razy przy okazji festiwali w Opolu: czy jak artysta śpiewa w Opolu na antenie rządowej, propagandowej telewizji, to staje się częścią tego propagandowego przekazu stacji czy nie? W moim przekonaniu jak najbardziej tak, bo swoją obecnością na antenie tejże reżimowej stacji tę właśnie stację i jej reżimowy kształt autoryzuje, legitymizuje.

Orłoś ma negatywny stosunek do osób, które współpracowały z TVP w czasach rządów PiS. Uważa, że tacy ludzie albo udają, że nie widzą albo są zbyt głupi na zrozumienie złego postępowania władz. Te oskarża o szerzenie nienawiści, szczucie, manipulacje i kłamstwa, a także wykorzystywanie telewizji jako środka propagandowego.

Proszę bardzo: nagonki na Jurka Owsiaka i WOŚP, hejt na LGBT, atak na Adama Bodnara, hejt na Marcina Matczaka i jego syna, nienawistne, manipulujące paski w Wiadomościach i TVP Info, absolutnie bezprecedensowe szczucie na Donalda Tuska, ale też na innych polityków demokratycznej opozycji. To tylko przykłady, pierwsze z brzegu.

Prezenter uważa, że osoby biorące udział w propagandzie władz powinny zostać zwolnione. Nie wyklucza, że gdyby w stacji zaszły gruntowne zmiany, zgodziłby się na powrót. Jednak obecnie ocenia TVP jako „pisowską szczekaczkę”

Zgadzacie się z nim?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Lara Gessler, Piotr Szeląg - fot. Instagram @lara_gessler

Lara Gessler świętuje rocznicę ślubu. Pochwaliła się ROMANTYCZNYM kadrem. Co za kreacja! Fani: „Trudno oderwać wzrok”

Świąteczne akcje charytatywne

Przedświąteczna dobroczynność. Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem!