w , ,

Maciej Orłoś zdradza powód odejścia z TVP. Dziennikarz komentuje ataki na WOŚP!

fot. Maciej Orłoś / Instagram

Maciej Orłoś przez 25 lat był ściśle związany z TVP. Kilka lat temu prezenter odszedł ze stacji, a teraz zdecydował się podać jeden z powodów, które pomogły mu podjąć decyzję. Zgadzacie się z nim?

61-letni Maciej Orłoś w TVP przepracował prawie połowę swojego życia. Kojarzony był przede wszystkim z bycia twarzą i prowadzącym „Teleexpressu”. Przez lata zyskał dużą rozpoznawalność oraz przychylność wśród widzów.

– „Dziś na zakończenie „Teleexpressu” nie mam dla państwa żadnej śmiesznostki. Muszę powiedzieć coś całkiem serio – to jest mój ostatni „Teleexpress”, żegnam się z państwem. Chciałbym bardzo podziękować ze te ponad 25 lat spotkań w „Teleexpressie” i w innych programach Telewizji Polskiej. Do zobaczenia w innym miejscu” – mówił w swoim ostatnim wydaniu programu.

Zobacz też: Maciej Orłoś zakończył związek z żoną! Szokujące doniesienia!

Na odejście z TVP prezenter zdecydował się w 2016 roku, po tym, jak w Telewizji Polskiej zaszły znaczące zmiany. Jako powody podawał między innymi manipulowanie widzami, łamanie etyki dziennikarskiej oraz bezwzględne kierownictwo Kurskiego.

Maciej Orłoś komentuje ataki TVP na WOŚP

W najnowszym wywiadzie dla „Onet Rano”, Maciej Orłoś podał kolejny z powodów, które popchnęły go do podjęcia radykalnej decyzji. Okazuje się, że duży wpływ na odejście Orłosia miały ataki TVP na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Nie rozumiem tego, jak można nie towarzyszyć, nie być obecnym z orkiestrą, która robi tyle dobrych rzeczy. To jest oczywiste. Mało tego, jak można udawać, że orkiestry nie ma? To jest dla mnie niesamowite

Mówił Orłoś dla Onetu

Zdaniem prezentera, poglądy Jurka Owsiaka miały dla Telewizji Polskiej większe znaczenie niż niesienie pomocy innym ludziom.

Nie podobały mi się te ataki na orkiestrę, na Jurka. To polega na tym, że poglądy Jurka, nie tyle polityczne, co światopoglądowe, są za mało religijne, są za bardzo — z tamtej perspektywy — za bardzo lewackie. A my tutaj mamy Caritas, który pomaga i inne organizacje. Tylko że to jest absurd, bo najważniejszy jest ten cel, któremu nie można zaprzeczyć. Jest oczywisty i dobry i tamto wszystko powinno być mniej istotne

Orłoś przyznał, że zarząd Telewizji Polskiej traktował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w „beznadziejny sposób”, co znacząco przyczyniło się do jego decyzji o odejściu z TVP.

Dla mnie to jest szokujące. To jest beznadziejne i słabe. Szczerze mówiąc, między innymi dlatego postanowiłem odejść z TVP

Wspieracie WOŚP?

Źródło: Onet Rano ; Instagram – maciejorlos

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Córce Tomasza Lisa grożono morderstwem! „Budzicie wyłącznie bezbrzeżne obrzydzenie.”

Maneskin dopuścił się profanacji? Victoria De Angelis zapozowała w kontrowersyjnym stroju [ZDJĘCIA]