w

WOŚP 2022: Najciekawsze aukcje i licytacje w tym roku. Można wygrać niezwykłe przedmioty!

fot. Allegro & Instagram screenshot

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się już od wielu lat. Jak co roku, w akcji pieniądze zbierane są za pomocą licytacji i ulicznych kwest. Jakie są najciekawsze fanty, które możemy wylicytować na aukcjach? Mogą was zaskoczyć!

W niedzielę 30 stycznia odbywa się okrągły, bo już 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Chyba każdy Polak wie o ulicznych kwestach czy możliwości wpłacenia pieniędzy na konto WOŚP. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z ogromu internetowych licytacji, w których grać możemy o niezwykłe przedmioty. Postanowiliśmy więc przybliżyć najciekawsze i najdroższe aukcje.

Tramwaj Typ 105Na od MPK Wrocław

Kultowy tramwaj z Wrocławia: https://allegro.pl/oferta/wroclawski-kultowy-tramwaj-od-mpk-wroclaw-11694364025

fot. Allegro screenshot

Na licytację MPK Wrocław przeznaczyło kultowy, wyprodukowany za czasów Gierka tramwaj. W taborze znajdzie się miejsce na aż 125 osób, a tramwaj jest w pełni sprawny i ma ważny przegląd techniczny. Nic, tylko brać rodzinę i przyjaciół na przejażdżkę! No, prawie… bo musicie jeszcze znaleźć sobie torowisko.

Tramwaj oraz „przybicie piątki” z Prezesem Krzysztofem Balawejderem, czeka na odbiór osobisty we Wrocławiu

Aukcja Igi Światek

Rakieta i trening z Igą Świątekhttps://allegro.pl/oferta/rakieta-igi-swiatek-oraz-wspolny-trening-11689600837

fot. Allegro screenshot

A może naszła Was ochota na odrobinę tenisa z Igą Światek? Za „jedyne” 120 tysięcy, możecie wylicytować rakietę Igi Świątek, za pomocą której wygrała prestiżowy turniej BNL d’Italia 2021 w Rzymie. W skład pakietu wchodzi również trening z gwiazdą polskiego sportu!

Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone ze Zwycięzcą Aukcji.

Hulajnoga Donalda Tuska

Hulajnoga elektryczna z autografem: https://allegro.pl/oferta/donald-tusk-hulajnoga-elektryczna-z-autografem-11637373128

fot. Allegro screenshot

Donald Tusk stracił niedawno prawo jazdy, więc musi znajdywać inny sposób na poruszanie się po mieście. Jeśli i Was dotyczy ten problem, lub po prostu pragniecie zdobyć pamiątkę po byłym premierze, możecie wylicytować hulajnogę elektryczną z autografem oraz spotkanie przy kawie.

Model hulajnogi elektrycznej: 4SWISS EX6 Power e-orange, stan: używany, bardzo dobry.

Sofy Kuby Wojewódzkiego

Kultowe meble ze znanego talk-show: https://allegro.pl/oferta/dwie-kultowe-sofy-z-talk-show-kuba-wojewodzki-11736036656

To na tych sofach przez 14 sezonów programu Kuby Wojewódzkiego siadały najwybitniejsze polskie pośladki. Na meblach Wojewódzki przyjmował między innymi Roberta Lewandowskiego, Dawida Podsiadło czy samego Jurka Owsiaka. Wypisywania wszystkich nazwisk byłoby za dużo!

W skład kompletu wchodzą:

– sofa Chesterfield dwuosobowa – skóra, kolor bordowy, wymiar 110cm x 180cm

– sofa Chesterfield trzyosobowa – skóra, kolor bordowy, wymiar 110cm x 230cm

Weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską

Luksusowy wyjazd w towarzystwie znanej pary: https://allegro.pl/oferta/luksusowy-weekend-z-omena-mensah-i-rafalem-brzoska-11690299115

To obecnie najdroższa licytacja dotycząca tegorocznego Finału WOŚP. Za blisko 170 tysięcy złotych możemy wylicytować luksusowy weekend dla pary we Włoszech lub Francji w towarzystwie Omeny Mensah & Rafała Brzoski.

Harmonogram wyjazdu zapewni zwycięzcom aukcji ogromną dawkę inspirującej energii oraz niezapomnianych emocji.

Gitara i auto dla fanów Rolling Stones

Gitara z podpisami i samochód: https://allegro.pl/oferta/rolling-stones-gitara-z-podpisami-auto-gratis-11722285819

Kolejną, i jedną z najciekawszych aukcji jest gitara Epiphone Special podpisana przez Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Charliego Wattsa oraz Ronniego Wooda. W komplecie zwycięzca ma jeszcze możliwość odbioru auta pomalowanego w barwy słynnego zespołu. To prawdziwa gratka dla fanów kultowego The Rolling Stones!

Co ciekawe, swoją aprobatę wyraził sam Chuck Leavell, główny klawiszowiec oraz dyrektor muzyczny The Rolling Stones: https://www.youtube.com/watch?v=xExiAUN9UDw

Uran z podpisem Jurka Owsiaka

Wyjątkowy bloczek z autografem: https://allegro.pl/oferta/bloczek-uranu-z-autografem-jerzego-owsiaka-11745604884

To zdecydowanie nietypowa aukcja! Irytujący Historyk przeznaczył na licytację bloczek uranu z podpisem Jurka Owsiaka. Uran jest zamknięty w szkle, a całość jest w pełni legalna i wazy nieco ponad 2,5 kilogramy. Uran generuje promieniowanie, ale jego znikoma ilość nie szkodzi zdrowiu. Pamiętajcie tylko, aby nie zasnąć z nim pod poduszką! Wyjątkowy bloczek świeci w ciemności pod światłem UV.

To co było internetową żart-legendą dziś stało się prawdą – oto przed państwem pierwszy, jedyny, prawdziwy bloczek uranowy sygnowany przez Jerzego Owsiaka!

Zabytkowy pojazd straży pożarnej

Willys 6-226: https://allegro.pl/oferta/willys-6-226-zabytkowy-pojazd-pozarniczy-11743838786

Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów! Oto Willys 6-226 i jeden z nielicznych egzemplarzy tego modelu przystosowanych dla potrzeb pożarnictwa w kraju. Samochód przeszedł ostatni gruntowną renowację i jest sprawny technicznie. Pojazd został wyprodukowany w 1959 roku.

„Taka perełka nie może zostać sama, dlatego wystawiamy ją na licytację!”

Spacer z profesorem Marcinem Matczakiem

Przechadzka z Matczakiem seniorem: https://allegro.pl/oferta/spacer-z-profesorem-marcinem-matczakiem-11661503091

Jeśli macie ochotę na spacer po Wrocławiu, ale brakuje Wam towarzystwa, nie musicie się martwić! Za jedyne 50 tysięcy złotych możecie wylicytować 4 godzinną przechadzkę z Marcinem Matczakiem – jednym z najgorętszych nazwisk polskiej sceny prawniczej, publicystycznej i politycznej oraz ojcem znanego rapera Maty. Możecie porozmawiać o polityce, prawie lub… niedawnym zatrzymaniu jego syna za posiadanie marihuany! Wybór należy do Was, a po wszystkim planowany jest wspólny obiad.

Mata wymownie komentuje zatrzymanie za posiadanie półtora grama marihuany!

Inne aukcje warte uwagi

Niestety nie mamy czasu na wymienianie wszystkich aukcji, które są interesujące, bo jest ich niebywale duża ilość. Niemniej, wszystkie licytacje można oglądać pod tym linkiem.

Licytacje warte uwagi:

The Beatles: gitara z autografem + auto

Czerwony Maluch Radia ZET

Driftogruz od Guwera

Motocykl HARLEY DAVIDSON Electra Glide

Podobały się wam wymienione aukcje?

Źródło: Allegro

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mata wymownie komentuje zatrzymanie za posiadanie półtora grama marihuany!

Duńska influencerka zszokowała internautów OGROMNYM ciążowym brzuchem o nietypowym kształcie [ZDJĘCIA]